Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Powiat

Szkoły w gminie Opatówek z szybkim łączem

Cztery szkoły w gminie Opatówek podpisały umowę na dostawę szybkiego internetu światłowodowego. Dzięki temu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zyskali dostęp do najnowszych technologii, które wzbogacą i urozmaicą proces edukacyjny.

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2017/2018 z szybkiego internetu o gwarantowanej przepływności 150/30 Mb/s, świadczonego przy wykorzystaniu nowoczesnej sieci światłowodowej, skorzystają: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach i Szkoła Podstawowa w Rajsku. Firma INEA przeprowadzi również audyt sieci wewnętrznej. Wizyta inżyniera pozwoli ocenić jakość i zasięg usług Wi - Fi. Dzięki temu wszystkie placówki będą mogły otrzymać najlepszą możliwą jakość usług.

Szybki internet umożliwi szkołom przyłączenie się do powstającej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), a to z kolei pozwoli na wprowadzenie nowych form kształcenia i wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce.

Podczas spotkania dotyczącego podpisania umowy, które odbyło się dn. 7 września br. w Urzędzie Miejskim Gminy Opatówek obecni byli przedstawiciele gminy oraz dyrektorzy szkół: Mateusz Przyjazny, Teresa Kobierska, Tomasz Mikucki i Honorata Wolniaczyk. W imieniu firmy INEA obecna była Agnieszka Lewandowska - koordynator ds. klientów rynku public.

RED, fot. UMG Opatówek

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany