Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Mieczysława, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Powiat

W Zakopanem i w Krakowie. Dzieci z powiatu kaliskiego na zimowisku ZDJĘCIA

40 dzieci z powiatu kaliskiego wypoczywało na zimowisku w miejscowości Ciche koło Zakopanego. Czas spędziły aktywnie - na stoku oraz zwiedzaniu.

Ferie zorganizowało Stowarzyszenie Kalisz XXI. - Mieliśmy idealną pogodę do nauki jazdy na nartach. Minus trzy, cztery stopnie, śnieg i słońce sprawiły, że na stoku w Nowym Targu spędziliśmy trzy dni – mówi Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynatorka obozu. - Dzięki fachowej pomocy instruktorów wszyscy, którzy chcieli nauczyli się podstaw niezbędnych do jazdy na stoku, a ci, którzy już potrafili jeździć mogli bez ograniczeń szusować po kilka godzin dziennie.

Obozowicze, oprócz zabaw na stoku, zwiedzali Zakopane, kościół na Krzeptówkach, Jaszczurówkę , Bachledówkę,  a ostatnie dwa dni spędzili w Krakowie, gdzie zwiedzali m.in. Zamek na Wawelu, sukiennice oraz historyczne centrum miasta. - Celem naszych obozów i kolonii jest przede wszystkim aktywny wypoczynek. Czy latem czy zimą podczas naszych wyjazdów telewizor jest rzeczą zbędną. Jazda na nartach, basen, piesze wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z naszą historią to są działania do których zachęcamy uczestników. Jak jeszcze mamy do tego dobrą pogodę, to zabawa jest przednia – zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna.

Tegoroczne zimowisko otrzymało wsparcie finansowe dzięki realizacji projektu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

RED, fot. org.

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany