Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Erwina, Jarosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Wydział Komunikacji starostwa w nowym miejscu ZDJĘCIA

Nowoczesna sala obsługi klienta, możliwość umówienia wizyty przez Internet, przestronna poczekalnia i zabytkowe wnętrza - Wydział Komunikacji starostwa powiatowego od wtorku mieści się w nowym miejscu. Najbardziej oblegana jednostka została przeniesiona do skrzydła wschodniego. W kwietniu w to samo miejsce przeniesie się Wydział Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej.

Wydział Komunikacji „załatwia” największą liczbę petentów. Rocznie wpływa do niego 50 tysięcy spraw. Do tej pory mieścił się w niewielkim budynku na tyłach Starostwa Powiatowego. Od dziś każdy chcący zarejestrować samochód czy odebrać prawo jazdy mieszkaniec powiatu będzie kierować się do skrzydła wschodniego.  - W tej chwili mamy profesjonalną poczekalnię, w której zainstalowaliśmy system kolejkowy. Miejsce można zamówić także przez Internet, a dzięki temu w sposób bardziej racjonalny zaplanować wizytę w naszym wydziale - zapewnia Jerzy Majas, dyrektor Wydziału Komunikacji.

Oznacza to, że każdy, kto przyjdzie załatwić sprawę w tym wydziale najpierw będzie musiał pobrać numerek i czekać na swoją kolej. Dla petentów przygotowano salę na parterze, w której stworzono 8 nowoczesnych, oddzielonych od siebie stanowisk oraz kasę. Na pierwszym piętrze, do tzw. sali kolumnowej, od kwietnia przeniosą się pracownicy Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej – jednak to będzie miejsce zamknięte dla osób chcących uzyskać pozwolenie na budowę.  Dla nich przygotowano salę na półpiętrze. - We wschodnim skrzydle będzie jedno pomieszczenie jako Punkt Obsługi Klienta  z dwoma stanowiskami pracy – mówi  Patrycja Łakomiak, dyrektor Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej. - W tym momencie mieszkańcy powiatu kaliskiego będą mieli większy komfort, wypełniając druki na miejscu.

Wszystko zrobiono tak, by załatwiając sprawę mieć jak najwięcej intymności i by inni petenci nie słyszeli, z jakim problemem zjawiliśmy się w starostwie. Zabytkowe pomieszczenia remontowano od końca lat 90-tych, kiedy budynek należał do Urzędu Wojewódzkiego. Później przejął go powiat. Prace udało się dokończyć w tym roku. - Mieliśmy do czynienia z obiektem zabytkowym, więc tutaj trzeba było się wynieść na wyżyny jeżeli chodzi o aranżację wnętrz – zdradza Jan Adam Kłysz, wicestarosta kaliski

Koszt remontu i urządzenia to prawie 2 miliony złotych. Właścicielem budynku jest powiat. Jednak teren wokół to własność Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Dlatego starosta już wystąpił z propozycją współpracy, by zagospodarować przestrzeń.

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany