Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 maj 2018 Godzina:
imieniny: Przecława, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Zagłodzone konie w jednym z gospodarstw pod Kaliszem. Policja odebrała zwierzęta właścicielowi ZDJĘCIA

Z zanikiem mięśni, oklejone odchodami, przestraszone i wygłodniałe. Konie w takim stanie mieli zastać w jednym z gospodarstw pod Kaliszem członkowie Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” w Trzciance. Interwencję z udziałem policji przeprowadzono w Sylwestra wieczorem. Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi. Sprawą zajmuje się kaliska prokuratura.

Zgłoszenie o zagłodzonych koniach dotarło do Stowarzyszenia w Sylwestra po południu. -  Było krótkie: trzy konie nie żyją i leżą martwe w stajni, cztery konie pozostały, ale mogą nie przeżyć nocy. Pijany właściciel miał przywiązywać część koni do boksów za pomocą pasów i lin, tak aby zwierzęta stały nieruchomo – relacjonują członkowie „Pogotowia dla Zwierząt”.

Reakcja była natychmiastowa. Na terenie posesji w gminie Opatówek obrońcy zwierząt pojawili się jeszcze tego samego dnia wieczorem. Zastali cztery konie; dwa z nich przywiązane były pasami – jeden do bramy w boksie, drugi na korytarzu. – Był tak związany pasami, iż samo odplątywanie go zajęło nam około 5 minut – mówi Krystyna Kukawska, inspektor ds. koni Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt”.

W kolejnych dwóch boksach stały pozostałe dwa konie. - Stan tych zwierząt był bardzo zły, wszystkie były w kondycji głodowej. Trzeba było niezwłocznie zadzwonić po transport, sprowadzić lekarza weterynarii, zawiadomić grupę dochodzeniowo - śledczą policji, by na miejscu dokonała oględzin zwierząt i wykonała czynności procesowe – relacjonuje Grzegorz Bielawski, inspektor ds. koni Stowarzyszenia "Pogotowie dla Zwierząt". Jak twierdzi konie miały zanik mięśni, były oklejone odchodami, bały się człowieka. Wszystkie miały zaniedbane i przerośnięte kopyta. - Stosowano wobec nich okrutne metody w chowie i hodowli zwierząt polegające na trzymaniu ich na wysokim oborniku, na trzymaniu ich w zamknięciu bez wypuszczania na zewnątrz. Podejrzewamy, iż zwierzęta były przyczepione pasami do boksów, bo właściciel chciał, aby konie się mu poddały. Nie mógł sobie z nimi poradzić, więc postanowił je „skruszyć” siłą. To bardzo wyrafinowana metoda znęcania się nad zwierzętami - dodaje Grzegorz Bielawski.

Dodają, gospodarz przyznał się, że dzień wcześniej zutylizował jednego padłego konia. Miał też  utrudniać akcję odbioru zwierząt. Musiała interweniować policja. – Trwają czynności zmierzające do ustalenia, w jakim stanie s a odebrane mężczyźnie konie oraz czy rzeczywiście opieka nad nimi była sprawowana w niewłaściwy sposób. Materiały zostały przekazane kaliskiej prokuraturze – mówi mł. asp. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Tymczasem Stowarzyszenie zwraca się do miłośników zwierząt z prośbą o pomoc finansową na leczenie i karmienie koni. W ciągu kilku najbliższych potrzebuje około 4500 zł. Dla koni szuka też nowego domu. Wpłat można dokonywać:

Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”
Pl. Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka
Numer konta: 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093 
dopiskiem „Ratunek dla koni spod Kalisza"

Mik, fot. Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” w Trzciance

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany