Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Zagrają dla Nikodema

Na koncert charytatywny „Gramy dla Nikodema” zaprasza w sobotę 1 kwietnia Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację chłopca, który ma Zespół Downa. Organizatorzy chcą w ten sposób odwdzięczyć się byłej sołtys Tłokini Wielkiej, mamie Nikodema, która niegdyś wspierała lokalną społeczność, a teraz sama potrzebuje pomocy.

Koncert odbędzie się 1 kwietnia b. o godz. 19:00 w Sali Fortepianowej Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha z Kalisza, przewidziano też licytacje oraz zbiórkę publiczną. - Mamą Nikodema jest Anna Dymna-Pawłowska, która w latach 2011-2016 sprawowała funkcję sołtysa wsi Tłokinia Wielka. Była inicjatorką wielu akcji społecznych m.in. Sołecki Dzień Kobiet czy piknik rodzinny. Za swoją pracę w roku 2012 otrzymała tytuł Supersołtysa. I tak jak przez wiele lat Ania pomagała lokalnej społeczności, tak i my jesteśmy teraz zobowiązani pomóc jej w potrzebie - mówi Mateusz Walczak, prezes zarządu Fundacji i inicjator koncertu.

Wśród przedmiotów, przeznaczonych na licytacje, znajdą się m.in. obrazy, rękodzieło, bony na różnorodne usługi i inne. Specjalną dedykację na jednej ze swoich płyt złoży Paweł Kukiz, a upominek ufundował poseł Jerzy Kozłowski. - Najatrakcyjniejszą nagrodą będzie jednak możliwość spędzenia jednego dnia w fotelu burmistrza gminy Opatówek, który przekazał na licytację burmistrz Sebastian Wardęcki - dodaje Mateusz Walczak.
Koncert zainauguruje czwarty cykl wydarzeń kulturalnych „Spotkania ze sztuką – Opatówek 2017”. Wstęp wolny.

MIK, fot. org.

 

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany