Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Zagrali dla Nikodema ZDJĘCIA

Ponad 5300 złotych udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego "Gramy dla Nikodema" w Opatówku. Chłopiec choruje na zespół Downa. Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", pomysłodawca imprezy, chciała wesprzeć w ten sposób jego mamę, byłą sołtys Tłokini Wielkiej, która również pomagała lokalnej społeczności.

Nikodem urodził się z zespołem Downa. - Co dzień mamy wiele ćwiczeń, rehabilitacji, zajęć z logopedą, by gonić rówieśników. Nikodem - jego imię oznacza zwycięstwo, jest zodiakalnym bliźniakiem. Jest osobą niezwykle ciekawą świata oraz pełną energii. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca oraz ludzi zaraża swoim uśmiechem - mówią rodzice chłopca.

Mamą Nikodema jest Anna Dymna-Pawłowska, która w latach 2011-2016 sprawowała funkcję sołtysa wsi Tłokinia Wielka. Była inicjatorką wielu akcji społecznych m.in. Sołecki Dzień Kobiet czy piknik rodzinny. Za swoją pracę w roku 2012 otrzymała tytuł Supersołtysa. - I tak jak przez wiele lat Ania pomagała lokalnej społeczności, tak i my jesteśmy teraz zobowiązani pomóc jej w potrzebie - mówi Mateusz Walczak, prezes zarządu "Inicjatywa dla Opatówka" i pomysłodawca koncertu charytatywnego na rzecz Nikodema.

Podczas imprezy nie zabrakło licznych atrakcji. Przeprowadzono licytacje, a uczestnicy mogli zakupić świąteczne ozdoby i dekoracje. Przeprowadzono też zbiórkę publiczną, z której dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację Nikodema. Łącznie udało się uzbierać kwotę 5321,50 zł.Koncert, który poprowadził Mateusz Walczak zainaugurował czwarty cykl wydarzeń kulturalnych „Spotkania ze sztuką – Opatówek 2017”. Zarówno rodzice Nikodema, jak i on sam również uczestniczyli w imprezie.


MIK, fot. Marika Kostera

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany