Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Powiat

Zobaczyła nieznajomą na swoim podwórku, wezwała policję. „Reakcja właściwa”

Mieszkanka Brzezin zaalarmowała mundurowych, że po terenie jej posesji kręci się obca kobieta. Nieznajoma narodowości romskiej rzekomo chciała coś sprzedać. Ostatecznie nic jej nie zarzucono, ale policja chwali postawę zgłaszającej. – To reakcja właściwa – mówi kom. Przemysław Czarnecki z zespołu prasowego kaliskiej komendy.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 lipca przy ul. Wrocławskiej w Brzezinach. Około południa jedna z mieszkanek zauważyła kręcącą się po jej posesji kobietę narodowości romskiej. Bez zastanowienia wezwała policję. – Okazało się, że nieznajoma to 49-letnia mieszkanka województwa opolskiego. Kobieta oferowała do sprzedaży firany, zasłony i tego typu asortyment – mówi kom. Przemysław Czarnecki z zespołu prasowego kaliskiej komedy. – Pani została przesłuchana, sprawdziliśmy też zawartość jej samochodu. De facto nie popełniła jednak żadnego przestępstwa, dlatego po wykonaniu z nią czynności została zwolniona.

Mimo to policja chwali zachowanie zgłaszającej. Podkreśla, że w okresie wakacyjnym czujność wobec obcych powinna być wzmożona. – Nie dziwię się mieszkance Brzezin, że wezwała policję. To reakcja właściwa, nikt nie pozwoli sobie, by obca osoba kręciła się po naszej posesji – mówi kom. Przemysław Czarnecki. – Tym bardziej, że przestępcy wykorzystują fakt nieobecności mieszkańców, którzy latem częściej wyjeżdżają, czy też pukają do ich drzwi pod różną „legendą”. Dlatego zwracajmy szczególną uwagę na obcych kręcących się zwłaszcza w okolicy domów jednorodzinnych, na ludzi przyjeżdżających na obcych numerach rejestracyjnych, obserwujmy dom sąsiada, który stoi pusty.

Jak dodaje, jeśli zachowanie obcej osoby nas zaniepokoi, należy powiadomić policję.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany