sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Zostali aktorami, reżyserami, twórcami. Uczniowie w projekcie "Łapacze kultury" ZDJĘCIA

Na co dzień mają utrudniony dostęp do sztuki, a dzięki warsztatom mogli wcielić się w role twórców, aktorów, reżyserów i scenografów. Uczniowie trzech placówek: Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Nowych Skalmierzycach, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Russowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kokaninie wzięli udział w projekcie „Łapacze kultury”.

Zdjęcie 1 z 7

Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do pełnej oferty kulturalnej. W każdej z placówek organizatorzy gościli trzy razy. Podczas dziewięciogodzinnych warsztatów tworzyli przestrzeń do wspólnej ekspresji twórczej, tak aby dzieci przeistoczyły się w twórców, aktorów, reżyserów i scenografów.

Podczas pierwszego spotkania pod hasłem „Teatr i Aktor” dzieci  miały okazję obejrzeć  spektakl „Opowieść o Calineczce”, po którym wzięły udział w warsztatach teatralnych obejmujących ćwiczenia integrujące grupę, rozwijające wyobraźnię, zabawy teatralne, ćwiczenia ze świadomości ciała oraz elementarne zadania aktorskie. W ramach drugiego spotkanie pn. „Zespół Twórców” klasy pracowały nad małą forma sceniczną. Efekty swojej pracy zaprezentowały w części trzeciej „Klasa dla Klasy”, zapraszając na spektakl rodziców oraz młodszych kolegów. W szkołach w Kokaninie i Russowie pokaz połączono z obchodami Dnia Matki.

Projekt „ Łapacze Kultury” finansowany był z budżetu Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Opr. MIK, fot. Fundacja Animacji Społeczno-Kulturalnej Kwadratura

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz