Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 luty 2018 Godzina:
imieniny: Konstancja, Sylwan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Rewelacyjny debiut pisarza z Ostrowa! Jego książka na liście bestsellerów

,,Europa na krawędzi katastrofy. W gospodarce światowej pojawiają się oznaki finansowego krachu. Zakonspirowana grupa działająca pod szyldem Agencji Tau próbuje ustalić, komu zależy na wywołaniu globalnego kryzysu. Trop wiedzie do tajemniczego Towarzystwa FOTT, które przygotowuje się do ostatecznego uderzenia’’ – to opis książki, która niedawno ukazała się na rynku wydawniczym. Jej autorem jest Sławomir Piskorski, ostrowianin, z wykształcenia chemik, a z zamiłowania pisarz. Jego pierwsza powieść jest jedną z najlepiej sprzedających się na portalu poczytajka.pl.   

Pierwsze kroki w pisaniu Sławomir Piskorski stawiał już w liceum - przygotowywał teksty do kabaretów. W dorosłym życiu, choć studiował m.in. na Politechnice i swoje życie zawodowe związał z chemią, to nie raz zdarzyło mu się  współpracować z gazetami. Przełomem były słowa byłej nauczycielki z liceum, która zapytała go: ,,Dlaczego nie napiszesz czegoś większego’’? I napisał.

- Na początek był to jeden rozdział, który dałem jej do przeczytania. Kiedy się z nim uporała przyszła do mnie, rzuciła mi maszynopis na biurko i powiedziała: ,,To jest straszne!’’. Wtedy pomyślałem, że już po wszystkim, nie podoba się jej. A ona dokończyła: ,,To jest straszne! Ciarki mi chodziły po plecach, musisz to dokończyć!’’ – wspomina Piskorski.

Książkę udało się dokończyć. Jednak, jak każdy debiutujący pisarz, autor borykał się z problemem: kto teraz wyda książkę. Kilka lat wysyłania maszynopisów, pisania do wydawnictw, zaowocowały w końcu aż dwoma propozycjami. Sławomir Piskorski zdecydował się na współpracę z Nowym Światem. Książka ukazała się pod koniec 2015 roku. W samym Ostrowie sprzedano ponad 100 egzemplarzy, na stronie poczytajka.pl, gdzie można kupić powieść, znajduje się ona na liście bestsellerów.  - Jestem bardzo zadowolony, bo ci, którzy przeczytali książkę mówią, że wciąga i czyta się ją jak komiks, tylko że bez obrazków – mówi autor - To dla mnie największa radość, bo pisarz, zwłaszcza początkujący, boi się tego, że nikt nie będzie chciał czytać tego, co napisał. Książka jest chętnie czytana, więc nie pozostaje nic innego jak skończyć jej drugą część – dodaje Piskorski. Sam mówi, że ,,FOTT, czyli Palce Nieboży’’ jest idealną książką dla każdego, kto lubi czytać.  - Moje założenie było takie: stworzyć coś, co czyta się prawie bez przerwy, co pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości. Nie chciałem żeby doszukiwano się w powieści drugiego dna, bo go tam nie ma – dodaje Piskorski.

To się nie udało, bo powieść, choć sensacyjna i z gatunku tych, które zapewniają rozrywkę, niesie z sobą przesłanie. Po przeczytaniu nie można nie zadać sobie pytania: ile jesteśmy w stanie zrobić dla władzy i pieniędzy? Kto kieruje, zdawałoby się naszymi, wyborami? Komu zależy, by ludzie odsuwali się od siebie i martwili jedynie o własne dobro?

Dla każdego kto lubi czytać, szuka wciągającej książki na zimowe wieczory, a od lektury oczekuje wartkiej i ciekawej fabuły okraszonej dozą humoru ,,FOOT Palec Nieboży’’ będzie idealny.

Dodatkowym atutem jest to, że autor mieszka bardzo blisko i w razie pytań czy wątpliwości można go zwyczajnie - odwiedzić. Książkę można kupić w Ostrowie w księgarni przy ul.Asnyka i w PHUP Komplet przy ul.Wolności 38 oraz za pośrednictwem portalu poczytajka.pl.Sławomir Piskorski – ur. w 1959 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Absolwent Wydziału Chemii UAM w Poz­naniu. Autor kilku rozwiązań technologicznych z dziedziny antykorozji i współautor dwóch patentów. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od roku 1989 prowadził własną firmę. Ukończył w tym czasie w Centrum Szkolenia Kadr Menadżerskich Studium Menadżerskie i Studium Zarządzania oraz zdał egzamin uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Obecnie kieruje prywatną firmą, w  której wykorzystywane są opracowane przez niego technologie.

K. Krzywda, fot. S. Piskorski

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Kategorie

poziomy 3

3R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany