Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 luty 2018 Godzina:
imieniny: Dionizy,

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Aktorstwo, taniec i śpiew. Ferie w kaliskich instytucjach kultury

Szereg zajęć kulturalno-edukacyjnych przygotowały dla najmłodszych instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu. Podczas ferii na dzieci i młodzież z Kalisza oczekiwać będą m.in. Książnica Pedagogiczna, Teatr oraz Centrum Kultury i Sztuki.

Ofertę na ferie zaprezentowano 7 lutego podczas konferencji prasowej w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorzy jednostek podległych Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu: Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Beata Sysiak, zastępca dyrektora Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu i Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. - Bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dzieci i młodzieży jest dla wszystkich niezwykle ważnymówiła Marzena Wodzińska. – Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego podjął inicjatywę zorganizowania w podległych mu placówkach różnych form działań adresowanych do uczniów. Zależy nam, aby każdy uczestnik mógł w sposób przyjemny spędzić czas, rozwijając swoje pasje, rozbudzając ciekawość poznawczą, aktywność badawczą, wyrażając własne myśli i zdobywając ciekawe doświadczenia.

Publiczne Biblioteki Pedagogiczne mają swoje siedziby w całej Wielkopolsce. Książnica Pedagogiczna wraz ze swoimi filiami w Pleszewie, Jarocinie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wlkp., Kępnie oraz Krotoszynie przy współpracy z CWRKDiZ w Kaliszu, będą organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży
w wieku szkolnym pod wspólna nazwą „Zimowa akademia zabawy”. Podczas zajęć dzieci będą bawiły się słowem, wykorzystując wiersze, rymowanki, czy wyliczanki, ale również odkryją swoje talenty i możliwości w trakcie wcielania się w różne zawody takie jak: bibliotekarz, policjant, cukiernik, stolarz, czy konstruktor. Nie zabraknie gier edukacyjnych, zabaw w Sherlocka Holmesa, czy małego chemika z wykorzystaniem nowych technologii i stołu multimedialnego. Uzupełnieniem tego będą warsztaty z aktorstwa, kaligrafii, karaoke i zajęcia eksperymentalne.

Atrakcyjną ofertę kulturalną przygotowało również Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, zapraszając dzieci i młodzież do udziału w warsztatach musicalowych MUSICAMP. - Musicamp to śpiew, taniec, aktorstwo, zabawa, marzenia, rozwój, sukces, inspiracje i praca – mówi Dariusz Grodziński, dyrektor kaliskiego CKiS. – Warsztaty obejmować będą szeroki wachlarz aktywności, a także zajęcia integracyjne, czy zadania uczące logicznego i kreatywnego myślenia oraz współpracy w grupie.

Zajęcia odbywać się będą w drugim tygodniu ferii zimowych przez sześć dni w trzech specjalnościach: aktorstwo, taniec i śpiew. Zapisy nadal trwają, a szczegóły znajdziecie tutaj.

Dużym zainteresowaniem ciesza się również warsztaty dla dzieci związane z premierą "Kopciuszka", organizowane przez kaliski teatr.

Opr. MIK, fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Polecamy również:

FERIE W MIEŚCIE - czytaj więcej

FERIE Z OPROGRAMOWANIEM - czytaj więcej

FERIE Z KSIĄŻKĄ - czytaj więcej

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sklep – DOMOTORU – fb.com/domotoru

24.02.18
Zapraszam, sklep – DOMOTORU, H. Sienkiewicza 17, 62-600 Koło. Szeroki wybór części od producentów...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu

22.02.18
W ramach rozwoju poszukujemy Kandydatów na stanowisko Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu....

finanse na poziomie nieba udziela pożyczek na poziomie 2%

25.02.18
Uwaga Sky Level Finance oferuje najlepsze opcje pożyczek możliwych kredytobiorców. Oferujemy...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany