Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Dobre kino czeka

Seansem wysoko cenionych przez recenzentów „Dzikich róż” rozpoczyna się styczniowy cykl seansów przygotowywanych przez kino Centrum w ramach Poniedziałkowego Klubu Filmowego. Oprócz dramatu Anny Jadowskiej w kolejne poniedziałki o 19.00 będzie można obejrzeć japoński thriller „Wyznania mordercy”, amerykański dokument „Miasto duchów” i węgierskiego triumfatora kilku europejskich festiwali – „Dusza i ciało”.

Po świątecznej przerwie już dziś, 8 stycznia, dyskusyjny klub filmowy kina Centrum zaprasza na „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej. To przejmujący dramat o mieszkającej na wsi młodej mężatce Ewie, matce dwójki dzieci, która sama - z pomocą matki - prowadzi dom, w czasie gdy jej mąż, Andrzej, zarabia na rodzinę w Norwegii. Podczas wielomiesięcznej nieobecności męża samotna przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Zachodzi w ciążę…

„Dzikie róże” 8.01 - godz. 19:00

W poniedziałek za tydzień, czyli 15 stycznia, będzie można zobaczyć intrygujący japoński thriller „Wyznania mordercy” w reżyserii Yu Irie. W 1995 roku seryjny morderca brutalnie zabija pięć osób. Śledztwo w sprawie prowadzi młody policjant Wataru Makimura. Pomimo wielu prób, nie udaje się schwytać mordercy, a sprawa zostaje zamknięta. 22 lata później ukazuje się książka „Jestem mordercą", w której autor - Masato Sonezaki - ze szczegółami opisuje zbrodnię sprzed lat.

„Wyznania mordercy” 15.01 -  godz. 19:00

W poniedziałek, 22 stycznia, odbędzie się seans amerykańskiego filmu dokumentalnego „Miasto duchów” Matthew Heinemana. Kiedy w 2014 roku Państwo Islamskie zaanektowało syryjskie miasto Ar-Rakka jako swoją stolicę, anonimowi Syryjczycy postanowili walczyć z terrorystami przy pomocy kamer i telefonów. Żaden z nich nie zamierzał zostać dziennikarzem, ale mówią, że nie mieli innego wyjścia. Z narażeniem życia dokumentują zbrodnicze działania terrorystów i zamieszczają je w sieci pod szyldem „Raqqa is Being Slaughtered Silently”. Biorą też udział w swego rodzaju medialnej wojnie przeciwko propagandowym materiałom profesjonalnie produkowanym przez Państwo Islamskie. Wierzą, że prawda pokazywana światu jest najskuteczniejszą bronią.

„Miasto duchów” 22.01 -  godz. 19:00

Styczniowe spotkania w ramach Poniedziałkowego Klubu Filmowego zamyka „Dusza i ciało” – zdobywca Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.

„Dusza i ciało” 29.01 - godz. 19:00  

Celem Poniedziałkowego Klubu Filmowego jest zapewnienie ciekawej oferty widzom, którzy nie szukają w kinie rozrywki, lecz dzieł filmowych, o których warto rozmyślać i dyskutować. Poprzez prelekcje, wywiady i dyskusje „klubowicze” mogą nie tylko pogłębić refleksje dotyczące danego filmu, ale także uczyć się sztuki dyskusji i poszerzać wiedzę z historii kinematografii i filmoznawstwa. Do dyskusji zaprasza Robert Kuciński – wieloletni dziennikarz Radia Centrum i Telewizji aMazing, autor radiowych i telewizyjnych programów filmowych.

RK, fot. CKiS, wideo: YouTube

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany