Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Leonia, Trojan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Filmy i dyskusje. Co w październiku obejrzymy w kinie Centrum? WIDEO

Najnowszy film Joanny Kos-Krauze „Ptaki śpiewają w Kigali”, zdobywca Srebrnych Lwów na zakończonym niedawno festiwalu w Gdyni, otwiera październikowy repertuar dyskusyjnego klubu filmowego kina Centrum w Kaliszu. Celem odbywających się w każdy poniedziałkowy wieczór spotkań PKF jest zapewnienie ciekawej oferty widzom, którzy nie szukają w kinie rozrywki, lecz dzieł filmowych, o których warto rozmyślać i dyskutować.

„Ptaki śpiewają w Kigali” to w zasadzie pierwszy polski film o uchodźcach. Historia polskiej ornitolog, która prowadzi badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Kiedy zaczyna się ludobójstwo, kobieta – trochę przez przypadek – ratuje młodą rwandyjską dziewczynę, córkę współpracownika należącego do plemienia Tutsi i zabiera ją do Polski. Film został nagrodzony Srebrnym Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najwyższa nagroda powędrowała do grających w nim aktorek.

Bardzo ciekawe kobiece portery psychologiczne zawierają kolejne październikowe propozycje PKF.

 „Jestem Rosa” – to dramat brazylijski, którego trzydziestoparoletnia bohaterka pewnego dnia dowiaduje się, że mężczyzna, którego przez całe życie uważała za ojca, wcale nie jest jej biologicznym ojcem. Rosa rozpoczyna wewnętrzną wędrówkę i odkrywa, że życie ma dla niej jeszcze wiele niespodzianek.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem scenariusz dramatu hiszpańsko-chilijskiego „Fantastyczna kobieta” przedstawia z kolei losy Mariny, która straciwszy o wiele starszego partnera - wskutek tragicznych wydarzeń - będzie musiała walczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet możliwości przeżywania żałoby.

„Ana, mon amour”, dramat francusko-niemiecko-rumuński, to historia zakochanych w sobie Tomy i Any, w których związek wdzierają się lęki oraz domniemana choroba psychiczna.

Ostatni październikowy poniedziałek należy do dramatu fińsko-litewskiego „2 noce do rana”, w którym, jednorazowa zadawałoby się przygoda francuskiej architektki i fińskiego DJ-a niespodziewanie nabiera tempa, a wulkaniczna chmura popiołu uniemożliwia im wylot z gościnnego Wilna.

Poprzez prelekcje, wywiady i dyskusje uczestnicy Poniedziałkowego Klubu Filmowego mogą nie tylko pogłębić refleksje dotyczące danego filmu, ale także uczyć się sztuki dyskusji i poszerzać wiedzę z historii kinematografii i filmoznawstwa.

RK, wideo: YouTube, fot. pixabay.com

 

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany