Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Rozrywka

Letnia Scena Eski ZDJĘCIA

Przez prawie sześć godzin kaliszanie bawili się na Polach Marsowych uczestnicząc w koncertach Letniej Sceny Eski. Największą widownię zgromadziła oczywiście gwiazda wieczoru – Margaret.

Muzyczny maraton wystartował o godzinie 17.00. Pierwsza zaprezentowała się formacja Woro&Król grająca alternatywny rap. Po długiej przygodzie z zespołem Najlepszy Przekaz W Mieście panowie Kamil Woroniecki i Kamil Król postanowili zrobić coś nowego oraz świeżego na polskiej scenie muzycznej. Woro&Król pracują nad nowym albumem, który promuje utwór "Jestem tu".

Niezwykle gorąco przyjęto Jamala. Grupa Tomka Mioduszewskiego zagrała mocno i energetycznie, zarówno nowe utwory, jak i na bis dawne przeboje. Jamal także promuje nową płytę zatytułowaną "1994".

Entuzjastyczne reakcje wywołał Sound’n’Grace. Wraz z idolami kaliszanie śpiewali zarówno największe przeboje, takie jak „Dach”, „Możesz wszystko” czy „100”, jak i covery hitów m.in. George’a Michaela i Michaela Jacksona. Założyciele chóru, Anna Żaczek Kamil Mokrzycki, przyznali w wywiadzie, że nie jest łatwo utrzymać tak liczną formację, ale jak na razie to się udaje i trwa już sporo lat. Owszem, członkowie zespołu mają różne profesje, ale jakoś umieją wszystko pogodzić - chór sporo koncertuje i jesienią podaruje swym fanom nową płytę.

Z prawie godzinnym opóźnieniem na estradzie pojawiła się Margaret. Nie udzieliła lokalnym mediom wywiadu i nie pozwoliła na wykonanie choćby jednego zdjęcia podczas jej koncertu, dlatego brakuje jej w naszej fotograficznej relacji. Jej występ był chyba nieco rozczarowujący, bo sporo ludzi decydowało się już na opuszczenie Pól Marsowych.

Była jeszcze jedna niewątpliwa gwiazda tego wieczoru – to drużyna MKS Kalisz, która po raz pierwszy w historii awansowała do PGNiG Superligi - najwyższej klasy rozgrywek piłki ręcznej w Polsce. W prezentacji zawodników wzięli udział również trenerzy, władze klubu i wiceprezydent Artur Kijewski. Wszyscy razem zaprosili kaliszan na mecz 2 września, który rozpoczyna walkę szczypiornistów o mistrzostwo Polski.

RK, fot. autor, MIK

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany