Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2017 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

STALY 1

Top Baner P

Top P 2

Rozrywka

Listopad w Klubie Filmowym

Poniedziałkowe wieczory w kinie „Centrum” już od lat służą prezentacji ambitnego kina – takiego, które skłania do refleksji, poszerza wiedzę o świecie i człowieku, proponuje filmowe eksperymenty. W tym sezonie widzowie Poniedziałkowego Klubu Filmowego na zaproszenie gospodarzy widzowie biorą udział w plebiscytach i głosują na filmy, które chcieliby obejrzeć w kolejnym miesiącu.

W listopadowym zestawie, w wyniku głosowania widzów, znalazł się między innymi znakomity dramat japoński „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomi Kawase, urzekająca opowieść o ciągłości czasu, tajemnicy odradzania życia i umierania oraz potrzebie wolności wpisana w rytuał przygotowywania tradycyjnych naleśników z pastą z czerwonej fasoli, zwanych dorayaki.

Na kolejne poniedziałkowe wieczory widzowie wybrali łotewski dramat „Marzenia” w reżyserii Renarsa Vimby o 17-letniej dziewczynie, która wraz z młodszym bratem ukrywa śmierć babci, by oboje nie trafili do sierocińca, francusko-włoski dokument zrealizowany przez Gianfranco Rosiego pt. „Fuocoamarre. Ogień w morzu” przedstawiający życie na włoskiej wyspie Lampedusa w czasie europejskiego kryzysu migracyjnego oraz norweski dramat Eskila Vogta „Ślepowidzenie”, którego bohaterka, Ingrid, niespodziewanie traci wzrok i wróciwszy do domu mierzy się ze swoimi demonami.

 

Ruszyło już głosowanie grudniowe. Widzowie wybierają tym razem trzy filmy spośród siedmiu propozycji.

- „Putin Forever?” – dokument w reżyserii Kirilla Nenasheva, który przedstawia historię protestu z 2011 roku oraz to, kim dla rosyjskiego społeczeństwa jest Władimir Putin.

- „Argentyna, Argentyna” – dokument Carlosa Saury zgłębiający bogactwo muzyki argentyńskiej.

- „Życie animowane” – dokument Rogera Rossa Williamsa opowiadający historię autystycznego chłopca, który w wieku trzech lat traci zdolność mowy. Dzięki bajkom Disneya udaje się rodzicom ponownie nawiązać z nim kontakt.

- „Słońce, to słońce mnie oślepiło” – polski dramat w reżyserii Anny Sasnal i Wilhelma Sasnala, inspirowana „Obcym” Alberta Camus opowieść o człowieku, który jest obcy z wyboru. Ucieka od lęków, pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry, jeszcze bardziej obcego niż on sam.

- „Królestwo” – francusko-niemiecki dokument Jacquesa Perrina będący pełną tajemnic niesamowitą opowieścią o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

- „Dzieciństwo wodza” – wyreżyserowany przez Brady’ego Corbeta francusko-węgiersko-brytyjski dramat, którego akcja toczy się tuż po I wojnie światowej w podparyskiej wsi, w domu amerykańskiego dyplomaty. Zaniedbywany przez rodziców niezwykle inteligentny syn Ptescott wymyśla coraz bardziej radykalne formy buntu.

- „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” – to film dokumentalny Pawła Łozińskiego opowieść o kruszeniu murów między ludźmi. Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.

Głosować można zaznaczając wybrane filmy na ulotkach rozdawanych podczas poniedziałkowych seansów w kinie „Centrum” bądź wysyłając swoje propozycje na adres .

Każde spotkanie w PKF poprzedza prelekcja przygotowana przez Roberta Kucińskiego, a kończy – jeśli widzowie tego sobie życzą – dyskusja na temat obejrzanego filmu, poruszanego w nim problemu bądź zaskakującej formy, którą proponuje dany reżyser. Seanse Poniedziałkowego Klubu Filmowego rozpoczynają się o godzinie 19.00.

RK, fot. CKiS, pixabay.com

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 5 P

R6

3 kolumny P

Kalendarz P

Październik 2017

25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 5

Ogloszenia Podstrony

OKAZJA motor WFM M-06.1962r. na chodzie ORYGINAŁ 3 000zł

18.10.17
OKAZJA motor WFM M-06.1962r. na chodzie ORYGINAŁ 3 000zł 1962 Poj. silnika: 120 cm3 Motocykl cały w...

Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki

16.10.17
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby...

Poszukuje do wynajecia

19.10.17
Witam pilnie poszukuje do wynajecia domu w kaliszu lub 25 km od kalisza.
Polecane

Grafik, Progr. CNC, AutoCAD, Corel - 3D Lumen-Technik KALISZ

19.10.17
Poszukujemy: - Operator / Programista CNC - Grafik (AutoCAD) Obowiązki: przygotowywanie rysunkow do...

Prawdopodobnie najtańszestrony WWW w regionie!

19.10.17
Tworzymy bardzo atrakcyjne, a jednocześnie tanie strony internetowe. Wykonujemy zarówno strony z...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 3

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany