Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Adolfa, Adolf

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Made in Kalisz, i nie tylko ZDJĘCIA

Ten muzyczny wieczór to pokłosie funkcjonującego od sześciu lat Kalisz Ambient Festival. „Made in Kalisz” ma sprawdzać przede wszystkim, co ciekawego dzieje się na kaliskiej scenie muzyki elektronicznej i integrować jej bohaterów. W tym roku jego reflektor mocniej oświetlił Madkida i Blokowisko.

Pomysłodawca i organizator Festiwalu, Przemysław Rychlik, na drugą edycję imprezy zaprosił pięć projektów i gwiazdę wieczoru. Do pubu Urwany Film nie dotarł jedynie Marcofreezer. Reszta stworzyła wyjątkowy wieczór muzyczny, który zakończył się dobrze po północy, a dzięki after party potrwał do trzeciej nad ranem.

Wśród uczestników znalazł się między innymi HTC. To ośmioosobowa - w zasadzie gdańsko-łódzka - formacja, ale z kaliskim elementem. Tworzy muzykę eksperymentalną, awangardową, transową i psychodeliczną. Jej członkowie nie są muzycznie wykształceni, więc – co sami podkreślają – nie poddają się ograniczeniom gatunków i estradowej hierarchii. Czują się wolni, zwłaszcza w procesie improwizacji. Zaskakują także wizualnie, bowiem raczej rzadko artyści muzyki elektronicznej sięgają po kostium, tworząc swoisty performance.

Publiczność zagłosowała jednak tego wieczoru na Blokowisko, czyli zespół występujący od zeszłego roku, muzycznie zainspirowany posępnym brzmieniem lat 80., industrialnym zgiełkiem, neofolkiem i wczesną, taneczną elektroniką. Maciej (gitara, wokal) oraz Cezary (elektronika) wraz ze statuetką odebrali zaproszenie na odbywający się jesienią Kalisz Ambient Festival.

Duga statuetka powędrowała do Madkida. Pod tym artystycznym pseudonimem kryje się bardzo młody człowiek, Piotr Józefiak, który jest w tej chwili uczniem 2. klasy Technikum, ale w zasadzie od 3 lat profesjonalnie zajmuje się muzyką. Interesuje się też grafiką i filmem, ale to muzyka w jego rodzinie jest najważniejsza od kilku pokoleń. Już jako małych chłopiec Piotrek sięgał do klawiszy instrumentu należącego do dziadka, jednak nie podjął nauki w szkole muzycznej i – jak sam to określa - jest samoukiem. Tworzy synkretyczną muzykę elektroniczną łączącą wave, trap, pop i hip-hop. Od dwóch lat koncertuje rytmicznie, również w większych miastach. Zastanawia się nad studiowaniem inżynierii dźwięku, ale ma nadzieję, że to nie przerwie, lecz – wręcz przeciwnie – wzbogaci jego działalność muzyczną oraz pomoże poszerzyć grono odbiorców. Nagrodą „Made in Kalisz Festival” dla Maadkida jest występ jako support przed koncertem gwiazdy wieczoru, czyli katowickiego duetu „Düsseldorf”.

W ramach MiKF zaprezentowali się ponadto: Digital Rainbow i Miko'Why.

R. Kuciński, zdj. organizator

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany