Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Rozrywka

Margaret, Sound'n'Grace i inni. Letnia Scena Eski już w sobotę! PROGRAM

Już za kilka dni, 26 sierpnia Pola Marsowe na Dobrzecu zmienią się w wielką Letnią Scenę Eski. Występy rozpoczną się po południu i potrwają do wieczora. Dla kaliszan wystąpią cztery gwiazdy, w tym Margaret, której koncert zwieńczy tę wyjątkową muzyczną imprezę.

A rozpocznie ją o godz. 17.00 Kamila Ryciak, DJ Radia ESKA, związana z tą rozgłośnią od 10 lat. Już 20 minut później rozpocznie się wielkie muzyczne święto. Na początek Woro&Król - główne twarze nieistniejącego już zespołu Najlepszy Przekaz W Mieście.  Dziś tworzą nowy projekt, który jak mówią pozwala im na rozwinięcie skrzydeł i tworzenie muzyki bez ograniczeń i schematów.

O godz. 18.30 dla kaliskiej publiczności wystąpi grupa Jamal. To polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Powstał w 1999 roku w Radomiu z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Za wydany w 2005 roku debiutancki album pt. „Rewolucje” formacja uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-Hop / R&B.

O godz. 19.25 sportowy przerywnik. Na scenę wyjdzie drużyna MKS-u Kalisz, która po raz pierwszy w historii awansowała do PGNiG Superligi - najwyższej klasy rozgrywek piłki ręcznej w Polsce i 2 września rozpoczyna walkę o mistrzostwo Polski, meczem z mistrzem Polski - drużyną VIVE KIELCE. Prezentacja potrwa około 20 minut, by o godz. 19.45 powrócić do muzyki. Wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje, chwile wzruszenia – tego dostarczy publiczności chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu „Mam Talent” najlepszym chórem w Polsce. W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, funk, S’n’G świetnie odnajdują się zarówno na kameralnych, klimatycznych koncertach, jak i na wielkich scenach. W zależności od charakteru koncertu potrafią zbudować atmosferę spokoju i wyciszenia lub zafundować niesamowicie energetyczne, muzyczną eksplozję.

A o godz. 21.00 gwiazda tego wieczoru - Margaret (Małgorzata Jamroży), 26-letnia wokalistka, blogerka i dyplomowana projektantka mody. Jej muzyczna kariera nabrała tempa wraz z debiutanckim singlem pt. „Thank you very much”, który błyskawicznie stał się prawdziwym hitem, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Z kolei kontrowersyjny teledysk do tej piosenki, przedstawiający przyjęcie urodzinowe w gronie nagich gości, szturmem podbił YouTube doczekując się milionów wyświetleń.

W 2014 roku ukazał się jej debiutancki album "Add The Blonde". Pochodząca z niego piosenka "Start A Fire" została oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Pod koniec 2015 ukazał się drugi album piosenkarki – Just the Two of Us, nagrany w duecie z Mattem Duskiem. Wydany w 2016  singel „Cool Me Down” startował w polskich preselekcjach do Eurowizji 2016. W 2017 Margaret nagrała piosenkę Blue Vibes - energetyczny numer w klimacie elektro-pop, który powstał specjalnie na potrzeby filmu „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”.

Koncerty przeplatane będą konkursami i nnymi atrakcjami. Wstęp na Letnią Scenę Eski oczywiście wolny!

MIK, fot. i wideo: materiały organizatora

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany