Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 lipiec 2020 Godzina:
imieniny: Rufina, Samson

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

„Bez fajerwerków”. Klub Radnych PiS o projekcie budżetu Kalisza na 2020 rok

Nie ma zachwytu, nie ma też rozczarowania. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości z dystansem, ale mimo wszystko pozytywnie wypowiadają się o prezydenckim projekcie budżetu Kalisza na 2020 rok. Są zadowoleni, że w dokumencie znalazło się sporo ich propozycji i zapowiadają, że będą w ciągu roku walczyć m.in. o inwestycje w obiekty sportowe dla szkół.

- Budżet jest, jaki jest, każdy widzi. Mówiąc w skrócie: do restauracji włożono menu z baru mlecznego. Liczymy na to, że menu powróci do odpowiedniej jakości – rozpoczął konferencję prasową Artur Kijewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Krystian Kinastowski projekt budżetu Kalisza na 2020 rok zaprezentował dziennikarzom w poniedziałek. Tak jak wszystkie samorządy w Polsce czeka nas uszczuplenie miejskiej kasy. Mniejszy budżet to skutek polityki fiskalnej rządu, m.in. zwolnień z podatku PIT młodych pracowników i obniżenia podatku dochodowego w ogóle. Podatnicy na tym zyskują, ale samorządy tracą. Dlatego nie jest to budżet marzeń, ale władze Kalisza chcą z niego wycisnąć, ile się da. Szczegóły dotyczące projektu budżetu znajdziecie TUTAJ

Radni PiS mają nadzieję, że mimo mniejszych środków budżetowych na inwestycje, uda się zrealizować dodatkowe zadania np. posiłkując się tzw. wolnymi środkami lub pozyskując wsparcie zewnętrzne. – Ja bym powiedział, że jest to budżet bez fajerwerków. Ale mamy nadzieję, że w miarę napływu ewentualnie wolnych środków czy poprzez pozyskanie środków zewnętrznych uda się zrealizować inwestycje, które dodatkowo rozszerzą ofertę naszego miasta. Bo jest to budżet rzeczywiście drogownictwa i troszeczkę rewitalizacji, co zresztą wspominał pan prezydent. Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby udało się do tego dołożyć większy nakład w obiekty sportowe. Przypominam tutaj, że z budową czeka m.in. hala sportowa Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych przy ulicy Częstochowskiej – wskazuje Tadeusz Skarżyński, radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Samorządowcy z ramienia PiS za punkt honoru biorą sobie sprawę poprawy sportowej infrastruktury szkół. Jak wskazywał Artur Kijewski dwie placówki w Kaliszu: szkoły w Szczypiornie i w Sulisławicach nadal nie mają sal gimnastycznych z prawdziwego zdarzenia. A Szkoła Podstawowa nr 17 wciąż czeka na modernizację boisk.

W prezydenckim dokumencie znalazło się około 10 zadań zaproponowanych przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy zadowoleni, że pewne propozycje, nawet należące do tych kluczowych, znalazły się w projekcie budżetu zaproponowanym przez pana prezydenta – przyznaje Artur Kijewski. Jedną z nich jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej z ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wnioskowała o to radna PiS, Agnieszka Konieczna. - Usprawni to ruch w Kaliszu, jest tam niedaleko szkoła, szpital. Musimy wspomóc mieszkańców Kalisza i gości, którzy odwiedzają nasze miasto. Uwzględniona została również renowacja nawierzchni jezdni na ul. Wyszyńskiego przy targowisku – mówi radna.

Radni podkreślali również bardzo dobrą współpracę z radami osiedli. - Te rzeczy, za którymi bardzo  gorąco optował nasz klub, czyli kwestia remontu ulicy Ogrodowej czy remontu ulicy Kwiatów Polskich zostały uwzględnione. A mnie osobiście dodatkowo cieszy ujęcie sprawy, w którą mocno się angażowaliśmy -  remont obiektów przy ul. Tuwima, czyli naszego słynnego Wembley – dodaje Tadeusz Skarżyński.

Nad projektem budżetu trwają teraz dyskusje na poszczególnych Komisach Rady Miasta. Ostateczny kształt dokumentu radni uchwalą na Sesji w ostatnich dniach grudnia.

AG, fot autor

Inside Max P

Slaider podstrony

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.