Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 luty 2018 Godzina:
imieniny: Marta, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Cztery nowe autobusy dotarły do Kalisza

Nowe autobusy marki SCANIA z napędem diesel EURO VI niebawem wyjadą na ulice Kalisza. W piątek producent dostarczył cztery pojazdy do Kaliskich Linii Autobusowych. Za miesiąc otrzymamy kolejnych pięć autobusów. Będą to samochody hybrydowe marki MAN. Zakupy te udało się zrobić dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

W piątek odbył się odbiór czterech autobusów wyprodukowanych przez firmę SCANIA. Teraz Kaliskie Linie Autobusowe muszą przeprowadzić procedurę włączenia ich do swojego taboru. - Musimy sprawdzić czy wszystko jest ok, czy system informacji biletowej jest sprawny, bo jak wiemy były z tym problemy – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Dostarczone nowe autobusy firmy SCANIA mają nowy design i aluminiową konstrukcję. Jak zapewniał przedstawiciel producenta, dzięki zastosowanym materiałom oraz rozwiązaniom, autobusy są trwałe, bezpieczne, ekonomiczne i szybkie w naprawie. - Zastosowanie aluminium sugeruje, że autobusy są lżejsze. Jednak dzięki zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń pasażerowie, którzy podróżują w autobusie są bezpieczni – gwarantował podczas konferencji prasowej w Kaliszu Andrzej Jaworski ze SCANIA Polska. – Dodatkowo jest szybki w naprawie. Jego poszycie dolne można odkręcać, ono jest dzielone na profile i w momencie uszkodzenia dolnych powierzchni, bo one najczęściej ulegają uszkodzeniu, odkręca się tylko panel, trwa to dosłownie 5 minut.

Do 23 listopada trafią do nas kolejne nowe autobusy: pięć hybrydowych pojazdów marki MAN – pierwsze tego typu w naszym mieście.  Takie same jeżdżą po ulicach europejskich stolic, jednak do polski firma MAN wprowadza je dopiero w tym roku. Kalisz będzie jednym z pierwszych miast, które skorzysta z najnowocześniejszych rozwiązań w komunikacji – w autobusach zamontowano superkondensatory ładujące się w czasie hamowania, wyjaśniał Krzysztof Gawroński z firmy MAN. - Nie ma w tym autobusie przewidzianego doładowywania  akumulatorów. Tyle energii, ile uzyska się z częstego hamowania w czasie eksploatacji w mieście, tyle energii natychmiast może być zużytkowane do napędu silników elektrycznych, czyli autobus w rejonie każdego postoju, przystanku ma wyłączony silnik spalinowy, nie emituje ani zanieczyszczeń, ani hałasu.

Miasto Kalisz na zakup 9 pojazdów pozyskało 14 milionów 300 tysięcy złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększająca jego energooszczędność”.  - Zakup tych 9 autobusów to jeden z elementów programu – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.  – W ramach tego zadania będą wykonywane też inne elementy, jak budowa samego węzła przesiadkowego – przy ul. Majkowskiej, budowa ścieżki rowerowej, wyposażenie przystanków w tablice informacji dynamicznej i w biletomaty. Na autobusy przeznaczono 13 milionów.

AG, AW, fot. internet

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI

21.02.18
Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI 16V, moc 82KM, rozrząd na łancuchu, zalany olejem 10W40, rok 1999,...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu

22.02.18
W ramach rozwoju poszukujemy Kandydatów na stanowisko Doradca Klienta ds. kredytów i leasingu....
Polecane

Domki letniskowe HOLIDAY Ustronie Morskie . WAKACJE 2018

05.02.18
apraszamy Państwa do domków letniskowych "HOLIDAY" położonych w Ustroniu Morskim....
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany