Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Rena, Konrad

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Cztery nowe autobusy dotarły do Kalisza

Nowe autobusy marki SCANIA z napędem diesel EURO VI niebawem wyjadą na ulice Kalisza. W piątek producent dostarczył cztery pojazdy do Kaliskich Linii Autobusowych. Za miesiąc otrzymamy kolejnych pięć autobusów. Będą to samochody hybrydowe marki MAN. Zakupy te udało się zrobić dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

W piątek odbył się odbiór czterech autobusów wyprodukowanych przez firmę SCANIA. Teraz Kaliskie Linie Autobusowe muszą przeprowadzić procedurę włączenia ich do swojego taboru. - Musimy sprawdzić czy wszystko jest ok, czy system informacji biletowej jest sprawny, bo jak wiemy były z tym problemy – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Dostarczone nowe autobusy firmy SCANIA mają nowy design i aluminiową konstrukcję. Jak zapewniał przedstawiciel producenta, dzięki zastosowanym materiałom oraz rozwiązaniom, autobusy są trwałe, bezpieczne, ekonomiczne i szybkie w naprawie. - Zastosowanie aluminium sugeruje, że autobusy są lżejsze. Jednak dzięki zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń pasażerowie, którzy podróżują w autobusie są bezpieczni – gwarantował podczas konferencji prasowej w Kaliszu Andrzej Jaworski ze SCANIA Polska. – Dodatkowo jest szybki w naprawie. Jego poszycie dolne można odkręcać, ono jest dzielone na profile i w momencie uszkodzenia dolnych powierzchni, bo one najczęściej ulegają uszkodzeniu, odkręca się tylko panel, trwa to dosłownie 5 minut.

Do 23 listopada trafią do nas kolejne nowe autobusy: pięć hybrydowych pojazdów marki MAN – pierwsze tego typu w naszym mieście.  Takie same jeżdżą po ulicach europejskich stolic, jednak do polski firma MAN wprowadza je dopiero w tym roku. Kalisz będzie jednym z pierwszych miast, które skorzysta z najnowocześniejszych rozwiązań w komunikacji – w autobusach zamontowano superkondensatory ładujące się w czasie hamowania, wyjaśniał Krzysztof Gawroński z firmy MAN. - Nie ma w tym autobusie przewidzianego doładowywania  akumulatorów. Tyle energii, ile uzyska się z częstego hamowania w czasie eksploatacji w mieście, tyle energii natychmiast może być zużytkowane do napędu silników elektrycznych, czyli autobus w rejonie każdego postoju, przystanku ma wyłączony silnik spalinowy, nie emituje ani zanieczyszczeń, ani hałasu.

Miasto Kalisz na zakup 9 pojazdów pozyskało 14 milionów 300 tysięcy złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększająca jego energooszczędność”.  - Zakup tych 9 autobusów to jeden z elementów programu – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.  – W ramach tego zadania będą wykonywane też inne elementy, jak budowa samego węzła przesiadkowego – przy ul. Majkowskiej, budowa ścieżki rowerowej, wyposażenie przystanków w tablice informacji dynamicznej i w biletomaty. Na autobusy przeznaczono 13 milionów.

AG, AW, fot. internet

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Orlen Morawin k. Cekowa

20.11.17
Nie przegap okazji i dołącz do naszego zespołu - poszukujemy kandydatów na stanowiska Pracownik...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany