Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 maj 2018 Godzina:
imieniny: Tomira, Wincenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Dyrektor MZDiK: Krzysztof Gałka opóźniał inwestycje

Jest nowy regulamin organizacji pracy w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Kaliszu i nie ma już w nim miejsca na Krzysztofa Gałkę, zastępcę dyrektora, związanym z miejskim drogownictwem prawie od 30 lat. Jak wyjaśnia Tomasz Ludwiczak – od kilku miesięcy dyrektor tej jednostki, Gałka był odpowiedzialny za opóźnienia w inwestycjach, podejmował samodzielnie większość decyzji i większość źle. Po odejściu Krzysztofa Gałki inwestycje drogowe mają ruszyć z miejsca, a oddawane będą w terminie. Czy tak będzie? Poprzednie zmiany osób odpowiedzialnych za drogi nie wiele pomogły.

Wypowiedzenie Krzysztofowi Gałce wręczono w poniedziałek. Rozwiązano z nim umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, bez konieczności świadczenia pracy.  Zaskoczenia i rozżalenia nie krył sam zainteresowany.  - Mogłem się spodziewać pewnych rzeczy, ale żeby w ten sposób to na pewno nie. Jest to bardzo przykre dla mnie, włożyłem wiele wysiłku, prawie 30 lat pracy w samorządzie, zawsze starałem się działać w interesie mieszkańców kosztem czasu, rodziny... w ten sposób traktowanie pracownika.. to nie jest poziom, do którego ja jestem przyzwyczajony – mówił Krzysztof Gałka były wicedyrektor MZDiK w Kaliszu.

- Uważam, że konieczne były zmiany. W mojej ocenie jego obowiązki nie były wykonywane prawidłowo. Miałem zastrzeżenia do jakości i terminowości powierzonych mu zadań. On był odpowiedzialny za pion inwestycyjny i drogi – mówi Tomasz Ludwiczak,  dyrektor MZDiK.

Ponadto, zdaniem szefa drogowców, jego zastępca często sam podejmował decyzje, które powinny być w zakresie obowiązków jego podwładnych. Ludwiczak pytany, czy pozbycie się wieloletniego fachowca nie będzie stratą dla zarządu dróg odpowiada - W zarządzie pracuje bardzo dużo osób, które znają się na drogownictwie, są fachowcami w swojej pracy i z nimi będę pracował, oni wiedzą co i jak robić – zapowiada Ludwiczak.

Tomasz Ludwiczak dodaje, że decyzję o odwołaniu Krzysztofa Gałki podjął suwerennie, ale zaakceptował ją prezydent Sapiński. Decyzja ta miała nie mieć związku z publiczną krytyką kontrapasa, którą wygłaszał Krzysztof Gałka. Jego stanowisko, zastępcy ds. drogownictwo znika. Tomasz Ludwiczak zapewnia, że od teraz opóźnień w remontach i budowach dróg nie będzie. W tej kadencji samorządowej za opóźnienia w inwestycjach obwiniany był Piotr Kościelny, były wiceprezydent Kalisza. Jego odejście inwestycji nie przyśpieszyło.  

MS, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany