Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Tworzysława, Ronald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Samorząd

Jedne budynki znikają, inne pną się do góry. Inwestycje z lotu ptaka WIDEO

Tak zmienia się krajobraz miasta. Jedne budowle znikają, inne zyskują zupełnie inny wygląd i przeznaczenie. W ostatnich dniach swoje oblicze zmieniły dwa duże tereny w centrum miasta, a od miesięcy zmienia się budynek dawnej fabryki Calisia. Tak te inwestycje wyglądają z lotu ptaka.

Film z lotu ptaka zrealizował Tomasz Chajduk z firmy kaldron.pl. Kamera drona pokazuje m.in. teren po dawnej zajezdni KLA przy ul. Majkowskiej. Kilka dni temu zakończono tam wyburzanie znacznej części budynków. W tym miejscu powstanie węzeł przesiadkowy, który ma stanowić ważny punkt na komunikacyjnej mapie miasta.

Kolejne rozbiórki dzieją się tuż obok  byłej zajezdni. Budynki pofabryczne rozbiera fabryka Teknia, która swoją produkcję przeniosła do gminy Gołuchów, dlatego nie potrzebne jej są już obiekty przy ulicy Złotej.

Całkowitej rozbiórki uniknęły budynki po fabryce Calisia. Przynajmniej ten najstarszy w tym obiekcie. W miejscu niedziałającej od lat fabryki pianin powstaje kompleks hotelowo- biznesowo – rozrywkowy Calisia One. Trwa remont ceglanego obiektu na rogu Złotej i Chopina. Przy ulicy Złotej pnie się do góry budowana od podstaw nowa część kompleksu. W obiektach tych będzie m.in. hotel Hampton by Hilton.

MS, wideo kaldron.pl

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany