sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 styczeń 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Jedni mają miliony, inni żyją bardzo skromnie. Oświadczenia majątkowe kaliskich radnych

Przed swoimi wyborcami nie mogą ukrywać niczego: z jakich źródeł i w jakiej wysokości mają dochody, jakim majątkiem dysponują, jakimi jeżdżą autami. Prawo nakłada na radnych obowiązek składania każdego roku oświadczenia majątkowego, które podawane jest do publicznej wiadomości. Na stronie Urzędu Miasta w Kaliszu ukazały się już oświadczenia kaliskich samorządowców za 2019 rok. Za Ratuszem publikujemy ich stan posiadania.

Z oświadczeń majątkowych radnych wynika, że są wśród nich milionerzy, którzy majątek mają w nieruchomościach i oszczędnościach, są też tacy, którzy żyją bardzo skromnie, np. tylko z emerytury i diety radnego.

Sumą oszczędności i kwotą zarobków wyróżnia się oświadczenie majątkowe Radosława Kołacińskiego z klubu Koalicji Obywatelskiej. Zgromadził on grubo ponad milion złotych. Drugi milion to wartość nieruchomości, których jest właścicielem lub współwłaścicielem.  Radny ten w  2019 roku zarobił z różnych źródeł prawie 300 tys. zł brutto.

Duży majątek w postaci nieruchomości zgromadził też radny PiS Roman Piotrowski. Ma dom o wartości 1,7 mln zł i sześć mieszkań.  Sporo oszczędności, bo 450 tys. zł zgromadził też Zbigniew Włodarek, którego obecnie głównym źródłem dochodu jest emerytura.

Publikujemy najważniejsze informacje z oświadczeń majątkowych 22 miejskich radnych. Nie ma wśród nich Tadeusza Skarżyńskiego, bo zgodnie z prawem jego oświadczenie jako Przewodniczącego Rady Miasta zostało wysłane do wojewody. Dopiero gdy wróci z Urzędu Wojewódzkiego zostanie wprowadzone do miejskiego Biuletynu Informacji Publicznej.

MS, fot. archiwum, redakcja

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz