Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 styczeń 2018 Godzina:
imieniny: Antoni,

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Kto pierwszy ten lepszy. Jeden pomysł, dwa projekty

Najpierw PO zgłosiła swój projekt, później zrobił to prezydent. Niby różnic w nich nie było, a jednak podczas ostatniej sesji radni musieli pochylić się nad dwoma dokumentami zmieniającymi warunki przyznawania dotacji na wymianę pieców w budynkach wielorodzinnych. W drugiej uchwale trudno znaleźć rzeczy diametralnie inne niż w pierwszej. Dlatego PO mówiła o polityce i ciągłej chęci przywłaszczania dobrych pomysłów przez zespół prezydencki, a przewodniczący Rady Miejskiej apelował, że skoro propozycje są takie same „to nie ma o co kruszyć kopii” i lepiej wybrać tę drugą.

Radni Platformy Obywatelskiej

Dlatego można zadać pytanie, po co to zamieszanie, skoro nawet zgłaszającym drugi projekt tej samej uchwały trudno było wytłumaczyć, na czym owe różnice polegają? Argumenty były raczej ogólne. - Bardzo niewielką wartością się różniły. To tak naprawdę przestawiony szyk zdań - dowodziła Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza. - W 95% on konsumuje założenia, które w tym pierwszym wskazało PO.

Założenia takie same, bez większych różnic i z pożytkiem dla mieszkańców. Niby nie ma podstaw do dyskusji, która propozycja lepsza i „nie było o co kruszyć kopii”, ale przewodniczący Rady przekonywał, że na poparcie zasługuje ta druga – prezydencka. - Mamy dwie takie same uchwały i obojętnie, którą podejmiemy ona będzie z korzyścią dla mieszkańców – mówił Andrzej Plichta. - Więc niech każdy w  swoim sumieniu zadecyduje, bo każda z tych uchwał idzie bardzo dużo do przodu jeśli chodzi o ochronę środowiska.  

Jeśli chodzi o szczegóły to kilka miesięcy temu radni Platformy Obywatelskiej, z inicjatywy Eskana Derwicha, zgłosili projekt uchwały, zgodnie z którym zarządcy domów wielorodzinnych, zmieniając piece na ekologiczne, mogliby dostawać dofinansowanie na każdy lokal istniejący w budynku oraz piec. Do tej pory takiego podziału nie było. Chwilę później pojawił się drugi projekt dotyczący zmian w finansowaniu takiej inwestycji. Prezydencki. – Kolejny raz doświadczyliśmy chęci przejęcia dobrej uchwały przez obecną władzę. Nasz projekt musiał być opiniowany przez radców prawnych i uważam, że na zlecenie stwierdzono, że jest on niedokładny, stąd pojawił się drugi – mówił po głosowaniu Dariusz Grodziński z PO. -  Na podstawie tego pretekstu miano naszą uchwałę przegłosować negatywnie i podjąć w blasku chwały inną uchwałę, prezydencką, ale to nie nastąpiło. Zauważalne jest zmęczenie materiału w tej koalicji, ale też widzimy, że można się różnić, ale zachować godnie.

Co według radnych PO ich koledzy rajcy zrobili i poparli pierwszy zgłoszony, a więc projekt Platformy. Ten przeszedł 11 głosami za, przy 9 przeciwnych.

AW, zdjęcie autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2018

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy masz postanowienia noworoczne?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN

17.01.18
OCTAVIA 1.6 BENZ, KLIMA, SUPER STAN TEL 605995710
Polecane

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

13.01.18
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

Działka budowlana

17.01.18
Kupię działkę budowlaną do 1000 m2 na terenie Kalisza pod budowę domku jednorodzinnego.
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Stomatologia w przystępnej cenie w Kaliszu !!!

16.01.18
Stomatologia w przystępnej cenie w Kaliszu !!! Stomatologia w ramach umowy z NFZ oraz usługi...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany