Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wisława, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Kukiz’15 przewietrzy kaliski samorząd?

- Nie partyjniak, a niezależny fachowiec – taką osobę ugrupowanie Kukiz’15 widzi na stanowisku prezydenta Kalisza. Stowarzyszenie ma trzech potencjalnych kandydatów, ale na razie nie chce zdradzać ich personaliów. Wiadomo, że to kaliszanie z doświadczeniem w zarządzaniu i bez politycznej przeszłości.

Kaliski samorząd jest w kryzysie – uważa poseł Jerzy Kozłowskim. I by ten się nie pogłębiał, Ratusz musi zaczerpnąć świeżego powietrza. - Chcemy zdecydowanie kaliski samorząd przewietrzyć – od góry do dołu, od prezydenta do radnych. To mają być ludzie, którzy są naprawdę otwarci na nasze miasto, którzy pomogą wyjść naszemu miastu z kryzysu, bo niewątpliwie jesteśmy w takim miejscu – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Jerzy Kozłowski.

Do jesiennych wyborów zostało 9 miesięcy. Choć oficjalnie żadna partia ani ugrupowanie nie ogłosiło jeszcze swojego kandydata na prezydenta, to nieoficjalnie lista osób, które będą ubiegać się o najwyższy urząd w Kaliszu jest już znana. - Wszystkie kandydatury, które pokazują się na giełdzie nazwisk to są osoby, które choćby nie wiem co powiedziały, to są zwykli partyjniacy. Dlatego my chcemy zaproponować kaliszanom fachowca na to stanowisko – mówi poseł.

Kukiz’15 nie wystawi swojego kandydata, a jedynie go poprze w walce o prezydenturę. Poseł Kozłowski rozmawia z trzema osobami – wiadomo, że wśród tej trójki nie ma kobiety. - To są ludzie, którzy na pewno z czystym sumieniem można określić jako fachowców i to nie są osoby, które mają przeszłość w zarządzaniu naszym miastem, ale mają bardzo duży atut: z naszym miastem są związani i znają to miasto, bo to są kaliszanie – wymienia Jerzy Kozłowski.

Poseł na razie nie chce zdradzać nazwisk – zapewnia jednak, że są to osoby rozpoznawalne. Kandydat wystartuje pod własnym szyldem, ale z poparciem ruchu Kukiz’15. Na pewno jednak powstanie Komitet Wyborczy Kukiz’15 z listą kandydatów na radnych. - Oczekujemy od kandydatów tego, aby to byli ludzie uczciwi, którzy nie są obciążeni podejrzanymi interesami lub oskarżeniami. Chcemy ludzi świeżych, nowych, gdyż nasze hasło główne to wietrznie samorządów – przedstawia Jerzy Kozłowski.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Ruch ogłosił nowatorski projekt pod nazwą samorzadyzkukizem.pl, w ramach którego za pośrednictwem internetu każdy może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych jako radny rady miasta, gminy, sejmiku czy rady powiatu. W Kaliszu zgłosiło się około 50 osób.

AG, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Passat B5 LED ESP grzane fotele klima

08.05.18
Samochód użytkuję 10 lat, jestem jego drugim właścicielem, a pierwszym w Polsce, wszystko robione...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany