Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 styczeń 2019 Godzina:
imieniny: Agnieszka, Epifani

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Kukiz’15 przewietrzy kaliski samorząd?

- Nie partyjniak, a niezależny fachowiec – taką osobę ugrupowanie Kukiz’15 widzi na stanowisku prezydenta Kalisza. Stowarzyszenie ma trzech potencjalnych kandydatów, ale na razie nie chce zdradzać ich personaliów. Wiadomo, że to kaliszanie z doświadczeniem w zarządzaniu i bez politycznej przeszłości.

Kaliski samorząd jest w kryzysie – uważa poseł Jerzy Kozłowskim. I by ten się nie pogłębiał, Ratusz musi zaczerpnąć świeżego powietrza. - Chcemy zdecydowanie kaliski samorząd przewietrzyć – od góry do dołu, od prezydenta do radnych. To mają być ludzie, którzy są naprawdę otwarci na nasze miasto, którzy pomogą wyjść naszemu miastu z kryzysu, bo niewątpliwie jesteśmy w takim miejscu – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Jerzy Kozłowski.

Do jesiennych wyborów zostało 9 miesięcy. Choć oficjalnie żadna partia ani ugrupowanie nie ogłosiło jeszcze swojego kandydata na prezydenta, to nieoficjalnie lista osób, które będą ubiegać się o najwyższy urząd w Kaliszu jest już znana. - Wszystkie kandydatury, które pokazują się na giełdzie nazwisk to są osoby, które choćby nie wiem co powiedziały, to są zwykli partyjniacy. Dlatego my chcemy zaproponować kaliszanom fachowca na to stanowisko – mówi poseł.

Kukiz’15 nie wystawi swojego kandydata, a jedynie go poprze w walce o prezydenturę. Poseł Kozłowski rozmawia z trzema osobami – wiadomo, że wśród tej trójki nie ma kobiety. - To są ludzie, którzy na pewno z czystym sumieniem można określić jako fachowców i to nie są osoby, które mają przeszłość w zarządzaniu naszym miastem, ale mają bardzo duży atut: z naszym miastem są związani i znają to miasto, bo to są kaliszanie – wymienia Jerzy Kozłowski.

Poseł na razie nie chce zdradzać nazwisk – zapewnia jednak, że są to osoby rozpoznawalne. Kandydat wystartuje pod własnym szyldem, ale z poparciem ruchu Kukiz’15. Na pewno jednak powstanie Komitet Wyborczy Kukiz’15 z listą kandydatów na radnych. - Oczekujemy od kandydatów tego, aby to byli ludzie uczciwi, którzy nie są obciążeni podejrzanymi interesami lub oskarżeniami. Chcemy ludzi świeżych, nowych, gdyż nasze hasło główne to wietrznie samorządów – przedstawia Jerzy Kozłowski.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Ruch ogłosił nowatorski projekt pod nazwą samorzadyzkukizem.pl, w ramach którego za pośrednictwem internetu każdy może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych jako radny rady miasta, gminy, sejmiku czy rady powiatu. W Kaliszu zgłosiło się około 50 osób.

AG, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2019

31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Skup aut uszkodzonych - powypadkowych - samochodów po wypadku

20.01.19
Oferujemy Państwu: - Profesjonalny skup samochodów powypadkowych, aut uszkodzonych - Bezpłatny...

KUPIĘ ANTYKI za GOTÓWKĘ - LIKWIDACJA, SPRZĄTANIE MIESZKANIA, DOMU ...

20.01.19
KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności ! Kupię...

Garaże blaszane 3x5 ocynk , Garaże drewnopodobne z profila

12.01.19
Zapewniamy montaż Gratis!! Transport w zależności od miejscowości, miasta itd Kontakt 788 406 208...

Elektromonter Niemcy

20.01.19
Kim jesteśmy? Jesteśmy firmą, która od ponad 30 lat prowadzi budowy w Polsce i poza jej granicami....

Spotkam się Karolina 20 lat

18.01.19
Karolina 20 lat, pewna siebie kobieta od niedawna zaczęłam się spotykać... Nie uważam, że to coś...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.