Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2019 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Najcenniejsze miejskie odznaczenia wręczone ZDJĘCIA I WIDEO

Święto Kalisza trwa. W piątek 7 czerwca odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta, podczas której tradycyjnie zostały przyznane wyróżnienia: Nagroda Miasta Kalisza, Odznaki Honorowe Miasta Kalisza oraz tytuły Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza.

Do Sali Koncertowej im. prof. Jerzego Rubińskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM przybyli przedstawiciele wielu środowisk: władze miasta Kalisza – z prezydentem Krystianem Kinastowskim i przewodniczącym rady miasta Januszem Pęcherzem na czele, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, środowisk kulturalnych, wielu kaliskich instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Nie zabrakło również delegacji z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych: Hamm, Preston, Hautmont, La Louviere, Łowecz, Kamieńca Podolskiego i Martina.

Gości powitał Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza. - Z kaliskim samorządem jestem związany od lat, jednak po raz pierwszy mam możliwość otwarcia Uroczystej Sesji Rady Miasta Kalisza z okazji Święta Miasta. Serdecznie za to dziękuję, zwłaszcza w obliczu wspaniałej 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które dla nas wszystkich były początkiem drogi do wolności. Pragnę podkreślić, że ta podniosła chwila jest dla mnie okazją do refleksji i zadumy, a jednocześnie spojrzenia w przyszłość, ale przede wszystkim sposobnością spotkania wielu przyjaciół, którzy podobnie jak ja doskonale wiedzą, że tylko konsekwentną pracą i we wspólnych działaniach można zrobić coś dobrego dla naszego pięknego miasta i zostawić po sobie dorobek dla przyszłych pokoleń – mówił Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza. - Dziś wyróżnimy wspaniałe osobowości, za ich trud, za wkład, za zaangażowanie, za przynoszenie chluby naszemu miastu i jego mieszkańcom. Niech wręczone tytuły będą wyrazem naszego uznania, formą gratulacji i podziękowania za bezinteresowność i serce oddane Kaliszowi.

Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza podkreślił jak ważne są wspólne działania na rzecz Kalisza. Zaprosił także do udziału w licznych wydarzeniach, które odbędą się podczas święta miasta.

- Miasto to my, mieszkańcy, kaliszanie. I my musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za teraźniejszość i przyszłość Kalisza, za jego rozwój. Szanowni Państwo, samorządność to nie polityka. U podstaw samorządności leży bowiem uznanie podmiotowości mieszkańców, ich zdolności do podejmowania decyzji dotyczących życia społecznego, bycia odpowiedzialnym za siebie i społeczność, w której żyją. Samorządność to właśnie świadomość, odpowiedzialność, poczucie wspólnoty, a nade wszystko praca - mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Wszyscy tu, w tej sali spotkaliśmy się, dlatego, że Kalisz, jest dla nas ważny. Identyfikujemy się z nim, tu chcemy żyć, odcisnąć swój ślad. Pozostawić miasto lepszym i piękniejszym dla naszych dzieci, następnych pokoleń. Dopisać swoją historię. Jesteśmy przyjaciółmi Kalisza. A więc stańmy się jego ambasadorami. Dostrzeżmy potrzeby miasta i postawmy je ponad interesem partii, grup, partykularnych interesów; lobbujmy w parlamnecie, urzędach wojewódzkich i centralnych. Działajmy. Pracujmy razem dla dobra naszego miasta, a dziś wspólnie świętujmy jego dni!

Kulminacyjnym punktem w programie uroczystej sesji było wręczenie najwyższych miejskich godności. W tym roku Rada Miasta Kalisza zdecydowała o przyznaniu następujących odznaczeń i tytułów:
- Nagrodę Miasta Kalisza otrzymała Barbara Wypych,


- Odznaki Honorowe Miasta Kalisza odebrali: Grzegorz Chwiałkowski, Krzysztof Dremza, Edward Pudełko, dr Grażyna Schlender, Preston Twinnig Partnerships Committee,


- tytuł Honorowy Przyjaciel Miasta Kalisza został nadany: Ewie Marii Andrzejewskiej, Jackowi Kasprzakowi, Mieczysławowi Machowiczowi, Jolancie Nowińskiej, Elżbiecie Świtaj, Robertowi Kucińskiemu.

Uroczystość uświetnił występ Barbary Wypych oraz muzyków z Filharmonii Kaliskiej.

RED za kalisz.pl; fot. Kalisz - dopisz swoją historię/fb

poziomy 1

Slaider podstrony

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Wrzesień 2019

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

SKUP AUT OSOBWE DOSTAWCZE PO 2000R-DOJADE NATYCHMIAST

17.09.19
Skup aut -osobowe i dostawcze od 2000r -ciężarowe oraz maszyny rolnicze -auta uszkodzone Wystarczy...

Nosidełko/fotelik samochodowy

22.09.19
Nosidełko 0 -11 kg, wyjmowana wkładka, regulowane pasy z ochraniaczami. zdejmowany daszek,...

Lokal użytkowy o powierzchni 68,60m2 do wynajęcia.

18.09.19
Do wynajęcia lokal użytkowy zlokalizowany w budynku przy ul. Nowy Świat 15-17 w Kaliszu o...

SCHODY RINTAL – WE WRZEŚNIU MONTAŻ SCHODÓW GRATIS!

21.09.19
Rintal Polska, wiodący producent schodów do wnętrz organizuje promocję: We wrześniu montaż schodów...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.