Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Nowoczesny sprzęt od Energi już służy kaliszanom ZDJĘCIA

Sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych przekazała w środę Kaliszowi firma Energa Obrót SA. To nagroda za zwycięstwo w regionalnym etapie konkursu „Świeć się z Energą”. Dzięki głosom internautów Kalisz zyskał miano najpiękniej oświetlonego miasta w Wielkopolsce.

Tym samym, obok 15 innych miast, Kalisz zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego plebiscytu, ale na tym etapie nasze miasto uzyskało zaledwie 1% głosów. Nagroda za zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim jest jednak niebagatelna. To: dwie kuchnie, zmywarkę, dwie chłodziarko-zamrażarki, dwa blendery i kuchnia mikrofalowa o łącznej wartości 10 tys. zł.

W środę w Domu Pomocy Społecznej sprzęt przekazała władzom miasta przedstawiciel organizatora. - Cieszę się, że Kalisz tak aktywnie uczestniczył w głosowaniu. To już ósma edycja konkursu, który pozwala m.in. na integrację społeczności lokalnej. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu po raz pierwszy udało się w Kaliszu osiągnąć taki wynik – powiedział Artur Dembny, dyrektor Biura Sprzedaży Regionalnej w Energa Obrót SA.

- Dziękuję wszystkim, którzy docenili urodę naszego miasta i oddali na nie głos. Pokazaliśmy, że jesteśmy najpiękniejszym miastem w Wielkopolsce i jednocześnie zdobyliśmy cenne nagrody, które mamy przyjemność przekazać potrzebującym – dodał Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Nagrody trafiły do: Centrum Interwencji Kryzysowej, kaliskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Caritas Diecezji Kaliskiej, Domu Pomocy Społecznej, Dziennego  Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Grupa Energa, dzięki akcji „Świeć się z Energą”, już od 8 lat wspiera potrzebujących w całej Polsce. Pomoc, która ułatwia życie, na przestrzeni lat trafiła już do ponad 150 placówek w całym kraju m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej.

MIK, fot. Anna Błaszczyk

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany