Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Perpetua, Tomasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Opozycja ostro krytykuje prezydenta po remoncie jego gabinetu

Nie milkną echa po remoncie gabinetu prezydenta Kalisza. Posłanka Lewicy Karolina Pawliczak wnioskuje do Najwyższej Izby Kontroli o przyjrzenie się zakupowi mebli i remontu gabinetu, a Dariusz Grodziński, radny PO Koalicji Obywatelskiej wprost domaga się dymisji prezydenta miasta.

Urząd Miasta w 2019 roku zlecił modernizację nieremontowanego od lat gabinetu prezydenta.  Jak tłumaczą władze miasta stan pomieszczenia wymagał już pilnej poprawy, a meble kupione 20 lat temu były zużyte.  Remont zorganizowano przy okazji modernizacji Sali Recepcyjnej, a ten natomiast jest częścią modernizacji ratusza  w ogóle, który rozpoczął się w 2014 roku remontem elewacji. Później kolejno remontowana była wieża ratuszowa, piwnica i patio. Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak najnowszy remont, właśnie gabinetu prezydenta. Choć planowany był jeszcze przed epidemią, to przeprowadzany był jednak w czasie gdy wielu przedsiębiorców musi zaciskać pasa, a kontrowersję wzbudza też jego koszt: 200 tys. zł.   Oświadczenie władz Kalisza w tej sprawie i dokładny wykaz kosztów związanych z remontem dostępne jest TUTAJ.

W tej sprawie posłanka Lewicy Karolina Pawliczak domaga się interwencji NIK-u i tego, by procedurę przetargową i wydatkowanie pieniędzy przejrzeli kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli. O krok dalej idzie Dariusz Grodziński, radny Koalicji Obywatelskiej, były kontrkandydat Krystiana Kinastowskiego w wyborach na fotel prezydenta. Radny domaga się dymisji prezydenta i nowych wyborów.  Radni całej KO zapowiadają własną kontrolę wydatków na remont w ratuszu. - Na podstawie przedstawionych dokumentów przeprowadzimy analizę czy nie naruszono przepisów ustawy o finansach publicznych i ustawy o zamówieniach publicznych.  – mówili dziś na konferencji prasowej.

MS, fot. archiwum

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/