Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Samorząd

Parking wielopoziomowy powstanie przy Stawiszyńskiej? Miasto zleciło projekt

Do końca roku ma powstać dokumentacja projektowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Stawiszyńskiej. To na początek, bo realizacja tej inwestycji uzależniona jest od pieniędzy. Za kilka miesięcy będzie wiadomo, o jakiej kwocie mowa.

Parking wielopoziomowy ma powstać na działkach należącej do miasta, vis a vis kościoła o.o. jezuitów. – Z prawej i z lewej strony trenu inwestycyjnego znajdują się prywatne kamienice, ale absolutnie nie wchodzimy w ich teren. Projekt będzie przygotowany zgodnie z przepisami, będą zachowane odpowiednie odległości wymagane prawem budowlanym – mówi Dagmara Pokorska, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Dodaje jednak, że inwestycja nie ma jeszcze realnego kształtu. - Liczba kondygnacji to jest kwestia konserwatora zabytków, wielkość i liczba miejsc to kwestia kształtu i wielkości działki, zachowania odległości od budynków, od rzeki, tak więc to wszystko jest w fazie przygotowań przez projektanta – zaznacza naczelnik.

Projekt ma powstać do końca tego roku. Jego wykonaniem, za kwotę około 88 tys. zł, zajmuje się Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski sp.j. Jak najszybciej miasto chce też uporządkować teren pod inwestycję. - Podpisana została umowa na wyburzenie budynku na działce Stawiszyńska 5 – mówi Dagmara Pokorska. Sama budowa parkingu zależeć będzie od możliwości finansowych samorządu.

MIK, fot. Google Street View

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany