Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Samorząd

Pechowe skrzyżowanie przy Amber. Awaria za awarią ZDJĘCIA

Co się dzieje ze światłami na skrzyżowaniu ulicy Podmiejskiej z Wrocławską? – pytają nas zaniepokojeni kierowcy. Tylko w tym tygodniu doszło tam do kilku awarii. Światła czasami całkiem gasną, innym razem palą się na żółto.

- Gdy dojeżdżałem Górnośląską do skrzyżowania to światła jeszcze działały. Tuż przede mną wszystkie sygnalizatory zaczęły migotać na żółto, a po kilkunastu sekundach ponownie działały poprawnie, bo widziałem je w lusterkach. – pisze do nas Marek, kierowca z Kalisza. – Takie krótkotrwałe awarie są bardzo niebezpiecznie, bo kierowcy nie wiedzą jak się zachować, czy obowiązują światła czy może już tylko znaki? – mówi kaliszanin.

Światła gasły również wczoraj, prądu nie mieli też mieszkańcy części ulicy Wrocławskiej. Ta sytuacja powtórzyła się też dziś rano: świateł przez 10 minut nie było wcale, później sygnalizatory pokazywały tylko żółte. Za każdym razem na miejscu szybko pojawia się służba drogowa i czasami policja.

Czy tak wysoka częstotliwość awarii w tym konkretnym miejscu świadczy o poważniejszych problemach technicznych tej sygnalizacji? – Z sygnalizacją jest wszystko w porządku. Ostatnie przerwy w działaniu wynikały z problemów z siecią energetyczną. Za każdym razem na miejsce byli wzywani pracownicy Energi, którzy naprawiali usterkę i zapewniali dostawy prądu. Mam nadzieję, że więcej takich problemów nie będzie. – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora MZDiK.

Problemy z siecią energetyczną potwierdzają też mieszkający w okolicy ludzie. Zawsze gdy sygnalizacja przestaje działań, prądu nie ma też w sąsiednich budynkach.

MS, fot. autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany