Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 lipiec 2018 Godzina:
imieniny: Bolisława, Albin

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Radni apelują do ministra w sprawie krajowej "25"

Kaliscy radni apelują do ministra infrastruktury, by projektowana obwodnica miasta przebiegała poza granicami Kalisza. Specjalne stanowisko podjęli na ostatniej sesji i jest to efekt przeprowadzonych we wrześniu konsultacji społecznych. Tę opcję poparł także prezydent Grzegorz Sapiński, który tłumaczył, że do momentu kiedy nie było takiej koncepcji uważał, że lepszym złem będzie poprowadzenie krajówki przez miasto. Skoro jednak pojawiła się inna możliwość, to trzeba za nią lobbować.

Konsultacje dotyczące możliwych przebiegów DK25 były burzliwe. I przyciągnęły największą liczbę mieszkańców ze wszystkich tego typu spotkań organizowanych w ostatnich latach. Z przedstawionych trzech wariantów większość opowiedziała się za wyprowadzeniem „25” poza granice administracyjne Kalisza. Podobne zdanie mają kaliscy radni, którzy wystosowali specjalne pismo do ministra infrastruktury.

"Rada Miejska Kalisza wnosi o uznanie za jedynie możliwy wariant przebiegu nowej drogi poza granicami administracyjnymi Kalisza. Przeprowadzona analiza uwarunkowań jednoznacznie pokazuje, że realizacja drogi w mieście jest rozwiązaniem, które przyczyni się do spotęgowania istniejących negatywnych czynników, a w konsekwencji znacznie obniży jakoś życia mieszkańców Kalisza. Obecnie największym problemem miasta jest stan powietrza. Realizacja inwestycji polegającej na budowie obwodnicy pozwoli na wyprowadzenie znaczącej części ruchu tranzytowego i odciążenie głównych kaliskich arterii komunikacyjnych. Zmniejszenie ruchu w konsekwencji skróci czas dojazdu, a w tym kosztów, poprawi warunki ruchu, wpłynie na ułatwienie włączania się do ruchu pojazdów z ulic podporządkowanych, podniesie bezpieczeństwo i usprawni działalność komunikacji miejskiej" – brzmi część apelu do ministra, który na czwartkowej sesji odczytał Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

Dwa pierwsze warianty to raczej przebudowa istniejącej do tej pory DK25. Jeden z nich zakładał m.in. budowę dwupasmowej jezdni od Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza i od Kalisza do Konina, przy czym przez nasze miasto miała przebiegać jednopasmówka. I jak mówił Grzegorz Sapiński, do momentu kiedy nie było trzeciej wersji, był właśnie za tym rozwiązaniem. Kiedy okazało się, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest w stanie zaproponować trzecie rozwiązanie, wyprowadzające drogę poza Kalisz, stał się zwolennikiem takiego projektu. - Jest ze wszech miar ważne dla naszego miasta, żebyśmy nie burzyli naszych mieszkańców, żeby droga została poprowadzona przez pola, żebyśmy mogli wykupione tereny pod cmentarz przeznaczyć na cmentarz, żebyśmy mogli robić przygotowania dla możliwości budowania mieszkań w tej części między ulicami Poligonową, Poznańską a dzisiejszą pseudo obwodnicą. A nie żebyśmy przez Kalisz poprowadzili obwodnicę Kościelnej Wsi – mówił włodarz. - My tu jesteśmy nie dla interesów naszych sąsiadów, a tylko dla interesów naszego miasta, czy się to komuś podoba czy nie. A nasi sąsiedzi, wierzcie mi, tyle zyskują na tym, że Kalisz ciągnie cały region, że chyba mogą się też pochylić w naszą stronę i nawet cień nie powinien przebiegać zastanowienia przez naszą twarz, tylko powinniśmy zawsze walczyć o interesy naszego miasta.

Trzecia koncepcja zakłada częściowy przebieg drogi obecnym korytarzem, a 2/3 drogi nowo wytyczonym szlakiem – przez powiat pleszewski, a dalej kaliski i tereny gmin: Stawiszyn, Żelazków i Blizanów. Według GDDKiA pod koniec 2018 roku powinna być gotowa dokumentacja pozwalająca na rozpoczęcie inwestycji.

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Lipiec 2018

25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skoda Octavia 1.8 TSI z Niemiec, jeden właściciel, serwisowana, klimatronic,

14.07.18
<p>Skoda Octavia 1.8 TSI 160 KM, auto świeżo sprowadzone z Niemiec, przyjechało na kołach....
Polecane

Ławka wielofunkcyjna do ćwiczeń z obciążeniami

20.07.18
<p>Sprzedam ławkę wielofunkcyjną do ćwiczeń. Stan dobry, zadbana i solidna. W zestawie gryf +...

Sprzedam 2-pokojowe mieszkanie Kalisz osiedle Widok

14.07.18
Do sprzedania mieszkanie 2-pokojowe z balkonem i piwnicą na 4 piętrze w bloku z płyty na osiedlu...
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...

Adwokat kościelny. Unieważnienie małżeństw kościelnych

21.07.18
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.