Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Samuela, Sobiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Samorząd

Remont mostu w ul. Chopina jeszcze się opóźni. Kierowcy postoją w korkach co najmniej do… kwietnia

Ten remont miał się zakończyć w listopadzie zeszłego roku. Jeśli dobrze pójdzie potrwa co najmniej do kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że Miasto rozwiąże umowę z dotychczasowym wykonawcą mostu w ul. Chopina i ogłosi kolejny przetarg. Końca tej inwestycji i problemów kierowców nie widać.

Kierowcy pomału zaczynają tracić cierpliwość, bo most zamknięty jest od października zeszłego roku, a roboty opóźnione o ponad miesiąc. I nic nie zapowiada, żeby miało być lepiej. Wygląda na to, że remontująca most firma nie dokończy zadania. – Daliśmy wykonawcy warunek, że musi zakończyć prace do końca stycznia. Jeśli nie podpisze aneksu do umowy będzie to równoznaczne z jej rozwiązaniem ze strony wykonawcy i naliczeniem kar umownych – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. – Następnie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja wykonanych prac i ogłoszenie nowego przetargu. Będę zadowolony, jeśli nowa firma wyłoniona zostanie w marcu.

Krzysztof Gałka dodaje, że zobowiąże wykonawcę do jak najszybszego przywrócenia ruchu. Ale przy obecnym zaawansowaniu robót nie nastąpi to szybko. – Szacuję, że może to nastąpić najwcześniej w kwietniu. Tak więc utrudnienia potrwają jeszcze co najmniej 4 miesiące – przyznaje Gałka.

Most w ul. Chopina od początku nie ma szczęścia. Miał być gotowy już w 2015 r., ale projektant nie wywiązał się z zdania na czas, dlatego Miasto rozwiąząło z nim umowę i ogłosiło kolejny przetarg. Roboty miały ruszyć w październiku zeszłego roku, jednak już pierwszego dnia zwycięska firma z Konina została wyrzucona z placu budowy z powodu złego oznakowania. Wróciła z tygodniowym opóźnieniem. Później było już tylko gorzej.

MIK, fot. arch.

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany