Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Yjusk

Top 900 x 200

Samorząd

Remont na Polnej. Kierowcy wjeżdżają pod prąd WIDEO

Drogowcy apelują do kierowców, by stosowali się do nowej organizacji ruchu na ulicy Polnej i w okolicy. Dziś ruszył tam remont i spora część Polnej jest teraz jednokierunkowa. Niestety, wielu kierowców wjeżdża pod prąd, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i dla pracujących tam drogowców.

Dziś rano drogowcy odgrodzili pachołkami jeden pas jezdni na ul. Polnej, na odcinku od ulicy Kordeckiego do ul. Budowlanych. Ruch odbywa się w jednym kierunku od strony Trasy Bursztynowej. Przy skrzyżowaniu z ulicą Budowlanych jest ustawiony w widocznym miejscu znak zakazu wjazdu i nakazu jazdy w lewo. Wielu kierowców ignoruje nowe oznakowanie.

Dziś rano tylko w ciągu 15 minut pod zakaz wjechało kilku kierowców.  Drogowcy proszą o respektowanie nowej organizacji ruchu, bo ta sytuacja utrzyma się przez kilka tygodni. Zakres prac  jest rozległy i czasochłonny.

- Są to poważne prace, musimy zupełnie rozebrać całą nawierzchnię. Wykonać wszystko od nowa, od podstaw. – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora MZDiK.

W związku z remontem zmienił się też rozkład jazdy KLA. Objazd dla autobusów linii nr 6 prowadził będzie od ul. Budowlanych, przez przejazd kolejowy, ulicami: Karpacka, Tatrzańska, Spółdzielcza, Szlak Bursztynowy do ul. Polnej. Z przebiegu linii w kierunku Szlaku Bursztynowego wyłączony zostanie przystanek Polna Zielona 04. Na trasie objazdu autobusy dodatkowo zatrzymywać się będą na przystankach Tatrzańska Karpacka 01 i Spółdzielcza 02. Remont ma kosztować 2,5 mln złotych, a potrwa do końca listopada.

MS, fot. i wideo autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany