Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 sierpień 2017 Godzina:
imieniny: Julianna, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Samorząd

Rusza remont Piekarskiej, Browarnej, Kadeckiej ZDJĘCIA

Na dniach rusza kapitalny remont ulic: Piekarskiej i Browarnej, a następnie Kadeckiej. Wszystkie zyskają całkowicie nową nawierzchnię wykonaną z płyt granitowych. Drogowcy będą obecni w tym rejonie co najmniej do końca stycznia 2017 r.

Przetarg na inwestycję wygrała grupa budowlana „Polskie Surowce Skalne” z Katowic. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu przekazał już wykonawcy plac budowy. – Prace powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Aby utrzymać przejezdność w tym rejonie miasta, zaczniemy od ulic Piekarskiej i Browarnej (dojazd będzie wówczas możliwy przez Łazienną i Kadecką), a następnie przejdziemy do Kadeckiej – mówi portalowi faktykaliskie.pl Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Wszystkie ulice zyskają zupełnie nową nawierzchnię z kamienia naturalnego. Projekt przygotowywany był pod nadzorem konserwatora zabytków. – Powstaną ciągi pieszo – jezdne z wyróżnionymi innym kolorem kamienia, miejscami do parkowania – mówi Krzysztof Gałka. – Parkowanie obowiązywać będzie tak jak do tej pory, wzdłuż jezdni – na ul. Piekarskiej po prawej stronie, a na Browarnej po lewej.

Według planu, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca roku 2016, jednak przeciągające się procedury przetargowe czynią ten termin nierealnym. Krzysztof Gałka zakłada, że przy sprzyjającej pogodzie możliwy jest nawet koniec stycznia przyszłego roku, ale to wersja najbardziej optymistyczna.

Przebudowa Piekarskiej, Browarnej i Kadeckiej ma na celu uporządkowanie przestrzeni w obszarze rewitalizacji. O nowym charakterze tych ulic zadecydowali mieszkańcy, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych „Po drodze do parku” w marcu 2016 r.

MIK, fot. Katarzyna Ignasiak

xnews DUZE

Najnowsze ankiety

Czy jesteś zadowolony z liczby, skali i terminów oddania inwestycji w Kaliszu

Głosuj Zobacz wyniki

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany