sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 styczeń 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Tak będzie wyglądać miejska choinka. Za iluminacje zapłacimy prawie 150 tys. zł ZDJĘCIA

Miasto wybrało firmę, która w tym roku ustroi Śródmieście na Boże Narodzenie. Będzie to firma Multidekor z Piastowa. Za 146 tys. zł w mieście pojawi się sztuczna choinka 3D, przestrzenne elementy ozdobne, dekoracje na latarniach, projekcja świateł na ratuszu. W tym roku choinka stanie w innym miejscu niż to było dotychczas.

Zdjęcie 2 z 9

Głównym elementem świątecznej dekoracji będzie sztuczna choinka z oświetleniem ledowym. Tym razem ozdoba ta stanie po lewej stronie (wychodząc z budynku ratusza), obok ogrodzenia okalającego odkopaną studnię. Na Głównym Rynku pojawią się też dwa elementy dekoracji wielkogabarytowej w postaci gwiazd z możliwością przejścia przez świetlaną konstrukcję.

Na 20 latarniach na Rynku zainstalowane zostaną dekoracje przypominające oświetlone korony. Wiszące i świecące bombki zawisnął natomiast na latarniach ulicy Śródmiejskiej. Ozdobiony zostanie również Most Kamienny i aleja Wolności. Nowością będą dekoracje na dwóch rondach: Ptolemeusza i Celtyckim. Tam pojawią się oświetlone bryły imitujące ogromne prezenty.

Instalacja iluminacji rozpocznie się na początku grudnia, a w pełni będzie można ją podziwiać 6 grudnia, na Mikołajki. Za wynajem tegorocznych świecidełek zapłacimy więcej o ponad 40 tys. zł niż było to rok temu.

MS, fot. UM Kalisz

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz