Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Gerarda, Tomir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Samorząd

Tak wygląda komiks o najsłynniejszym podróżniku z Kalisza ZDJĘCIA

Niesamowite przygody, ekstremalne wyprawy, biesiady do białego rana i piękne kobiety. Jednym słowem idealny przepis na opowieść o prawdziwym polskim Indiana Jonesie. Taki jest komiks „Rejs ku przygodzie”, który opowiada o wyprawie kaliszanina, Stefana Szolca-Rogozińskiego do Kamerunu. Rzecz działa się 135 lat temu, ale opowiedziana w przystępny, obrazkowy sposób, również dziś może zainteresować wielu czytelników i pasjonatów historii.

Nakład w wysokości 1000 sztuk komiksu „Stefan Szolc-Rogoziński, rejs ku przygodzie” ma być wydany do końca września, ale już dziś wiemy, czego się spodziewać. Portal gildia.pl opublikował zapowiedź komiksu i 7 stron tego wydawnictwa. - Komiks przedstawia historię wyprawy do Kamerunu zorganizowanej 135 lat temu przez pochodzącego z Kalisza podróżnika Stefana Szolca-Rogozińskiego. Ten polski Indiana Jones XIX wieku kochał podróże tak samo, jak kobiety i wino, a jego krótkie życie obfitowało w ogromną ilość niesamowitych przygód i wielkich dokonań podróżniczych – informuje gildia.pl.

 Z tych kilku opublikowanych kartek komiksu wynika, że fabuła toczy się oczywiście na oceanie. Załoga Szolca-Rogozińskiego walczy z potężnym sztormem, który o włos nie zatapia ich Łucji Małgorzaty, okrętu polskiej wyprawy. Pomimo dużych zniszczeń Szolc-Rogoziński decyduje się płynąć dalej. Okręt dobił do brzegu portugalskiej wyspy Funchal, gdzie Polacy mogli liczyć na pomoc i serdeczne przyjęcie.

Po krótkim odpoczynku Polacy ruszają dalej na południe wzdłuż brzegów Afryki, do Kamerunu. Tam Szolc-Rogoziński dobija targu z „królem tej przepięknej ziemi”.  Za tkaniny, broń i błyskotki kupuje skrawek Afryki. – Klemens, wiesz co to dla nas oznacza? Mamy ziemię w Afryce! Polską ziemię!- powiedział Rogoziński do swojego współtowarzysza podróży.

Cały komiks liczy sobie 36 stron w formacie A4. Druk jest czarno – biały. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób komiks będzie dystrybuowany. Na zlecenie Urzędu Miejskiego i z okazji roku Stefana Szolc-Rogozińskiego, komiks opracowało 4 twórców: Adam Polkowski, Maciej Klósak, Dariusz Skonieczko i Przemysław Kaczmarek.

MS, fot.  „Stefan Szolc-Rogoziński, rejs ku przygodzie”

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany