Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Yjusk

Top 900 x 200

Samorząd

Urząd Miejski się powiększa

Urząd Miejski potrzebuje więcej przestrzeni. Dlatego postanowiono do istniejącej jego części dobudować kolejną. Trwająca rozbudowa jednostki przy ul. Kościuszki zakończy się latem. Co znajdzie się w nowym budynku?

Dotychczas mieściły się tutaj garaże, magazyn i pomieszczenia gospodarcze. Istniejące budynki przy ul. Krótkiej – na tyłach Urzędu Miejskiego przy ul. Kościuszki właśnie są rozbudowywane. Dzięki temu Urząd zyska 590 m2 przestrzeni. A przeniesie się tutaj z piwnic ratusza- archiwum. – Jest to zatem rozbudowa nie o dodatkowe pomieszczenia dla urzędników, a na potrzeby archiwum – wyjaśnia - Dagmara Pokorska, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji.

Do tego znajdą się tu magazyn Urzędu i pomieszczenia gospodarcze. Co z piwnicą Ratusza, z której wyprowadzi się archiwum? – Planujemy adaptację tych pomieszczeń na cele kulturalne, związane z dużym kompleksowym projektem. Chodzi o modernizację wieży ratuszowej i właśnie pomieszczeń w piwnicy. Staramy się o dofinansowanie na tę inwestycję -  mówi nam Dagmara Pokorska.

W piwnicy ratusza ma powstać m.in. mała sala konferencyjna, sala warsztatowa dla dzieci i sala wystawowa. Rozbudowa Urzędu Miejskiego to koszt ponad miliona 800 tysięcy zł. Powinna zakończyć się w czerwcu tego roku.

AG, fot. autor

 

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany