Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Yjusk

Top 900 x 200

Samorząd

W Kaliszu brakuje fachowców. Miasto rusza z wielką promocją edukacji zawodowej

W najbliższych dwóch latach kaliskie firmy zrzeszone w Wielkopolskim Klastrze Lotniczym szacunkowo planują utworzenie minimum 350-400 nowych miejsc pracy w specjalistycznych zawodach: jak planiści, konstruktorzy, kontrolerzy jakości, mechanicy, mechatronicy. Jeżeli dodamy do tego rekordowo niskie bezrobocie w mieście i regionie, powstaje problem ze znalezieniem fachowców. Dlatego miasto rusza z wielką kampanią promocji kształcenia technicznego i zawodowego.

Kalisz jako miejsce, gdzie warto uczyć się konkretnego zawodu, a potem z łatwością można znaleźć dobrą pracę i rozwijać swoją karierę. To główny przekaz planowanej kampanii promocyjnej dedykowanej młodym ludziom. - Chcemy ich zachęcić, żeby w sposób przemyślany, odpowiedzialny wybierali ścieżkę swojej edukacji. Będziemy pokazywać różne firmy, kaliskie innowacyjne przedsiębiorstwa, które tym młodym ludziom w przyszłości będą mogły zaoferować bardzo dobre miejsca pracy, dobrze płatne, ale wymagające fachowego wykształcenia – mówi Paweł Czechalski, kierownik Biura Obsługi Inwestora.

Kampania ma ruszyć na dniach i będzie opierać się na nowym systemie identyfikacji wizualnej Kalisza i strategii marketingowej. - Jeżeli chodzi o narzędzia to oczywiście będziemy wykorzystywać media społecznościowe, wideo marketing, najnowocześniejsze formy reklamy, które zostały wcześniej wskazane w strategii promocji Kalisza – dodaje Paweł Czechalski.

Kampania będzie realizowana we współpracy z Wielkopolskim Klastrem Lotniczym. Z aktualnych danych dotyczących najbardziej obleganych szkół ponadgimnazjalnych w Kaliszu wynika, że młodzież nadal najczęściej wybiera licea ogólnokształcące, jednak na popularności zyskują technika. Trzecie miejsce jeśli chodzi o największą liczbę złożonych podań spośród wszystkich ponadgimnazjalnych szkół w Kaliszu zajęło w tym roku Technikum nr 4 w Zespole Szkół Techniczno – Elektronicznych przy ulicy Częstochowskiej.

AG, fot. archwium

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany