Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 maj 2018 Godzina:
imieniny: Wiktoria, Bernardyn

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Władze Kalisza: Pobudujemy basen za 15 mln zł. PO: my pobudujemy dwa baseny!

Władze Kalisza obiecują, że na osiedlu Dobrzec pobudują nowy basen. I to nie byle jaki, bo inwestycja ma kosztować 15 mln zł, a budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Jak na razie mamy kupiony za milion złotych Delfin, którego trzeba będzie wyburzyć, zamknięty basen OSRiR-u przy ul. Łódzkiej i zapowiedź ciasnoty w Aquaparku, bo to ostatnia czynna w mieście pływalnia. A w tle „basenowego kryzysu” trwa polityczna licytacja: radni Platformy Obywatelskiej deklarują, że za 15 milionów złotych dadzą kaliszanom nie jeden a dwa baseny!

Gdyby spojrzeć na liczby, można powiedzieć, że Kalisz basenami stoi. Mamy sportowy basen przy Łódzkiej, osiedlową pływalnię Delfin i duży aquapark. W rzeczywistości ten pierwszy został zamknięty, bo wymaga remontu, tego drugiego nie opłaca się nawet remontować i zostanie on wyburzony, a w Aquaparku za chwilę będzie tak ciasno, że wielu kaliszan będzie szukać basenów w Pleszewie czy Uniejowie.

Kaliscy radni Platformy Obywatelskiej temat basenów poruszyli na wczorajszej konferencji prasowej. Niepokoi ich fakt, że basen OSRiR-u z powodu złego stanu technicznego został zamknięty. – Zły stan techniczny tego obiektu był znany już w zeszłym roku. Dlaczego władze Kalisza dopiero teraz mówią o jego remoncie? – pytał Sławomir Chrzanowski z PO.

Zapotrzebowanie na pływalnie w Kaliszu jest duże. W mieście mamy 3 duże sportowe kluby pływaków. Zawodowo pływanie trenuje około 1000 zawodników. Ponadto z basenów korzystają uczniowie wielu szkół, a pływanie rekreacyjne uprawiają setki kaliszan z całymi rodzinami. Dodatkowy basen jest na pewno potrzebny, ale nie taki jaki prezydent Sapiński chce pobudować na Dobrzecu – mówią radni PO. – Mamy jeden Aquapark i nie potrzebujemy drugiego rekreacyjno – rozrywkowego basenu. Dopłacamy już do Aquaparku i nie potrzebujemy tworzyć mu konkurencji w postaci Delfina. Ten nowy basen powinien mieć charakter sportowy, a nie rekreacyjny – mówi Dariusz Grodziński i składa poważną deklarację – za te 15 mln to my wybudujemy dwa baseny! – zapowiada Grodziński.

I wyjaśnia, że za tę kwotę można wybudować basen sportowy na osiedlu Dobrzec i zmodernizować pływalnię przy Łódzkiej. Czy faktycznie dwie takie inwestycje można zamknąć w tej kwocie? O tym przekonają się zapewne nowe władze Kalisza, bo w tej kadencji niewiele da się już w tej sprawie zrobić, a na pewno nie da się pobudować nowego Delfina.

MS, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Maj 2018

30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

07.05.18
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...

Ochrona Zarządu/Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG KAS/JPK

09.05.18
Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia...

Działki budowlane

07.05.18
Na sprzedaż działki budowlane na osiedlu domków jednorodzinnych w miejscowości Zbiersk Cukrownia....
Polecane

KIEROWCA C+E - Transport Ciężarowy Józef Wypchło

11.10.16
Firma Transport Ciężarowy HiU Józef Wypchło zatrudni kierowców w transporcie międzynarodowym...
Polecane

Moskitiery okienne Kalisz

05.05.18
<p>MOSKITIERA "ZE STALI" Posiadasz kota który ucieka przez okno ??Gryzonie...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany