Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 marzec 2021 Godzina:
imieniny: Adrianna, Pakosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Za czym kolejka ta stoi?

Pandemia utrudniła nam kontakt z urzędami. Także kaliski magistrat pracuje w ograniczonym zakresie – ze względu na reżim sanitarny, ale też kwarantannę nałożoną na część urzędników. To wszystko wydłuża czas oczekiwania. Stanie w kolejce, w dodatku na dworze nie należy do przyjemnych, dlatego Ratusz apeluje, by korzystać z alternatywnych dróg załatwiania spraw urzędowych.

Kolejka przed Biurem Obsługi Interesantów przy ul. Kościuszki to w pandemii właściwie standard, ale nie zawsze jest taka długa; to zdjęcie wykonaliśmy w poniedziałek, 22 lutego. Czy stanie w niej jest konieczne? W niektórych przypadkach tak. - W Biurze Obsługi Interesanta mieszkańcy odbierają korespondencję z urzędu, w tym głównie decyzje podatkowe oraz przesyłki listowe, które wcześniej próbowali dostarczyć gońcy, jednak nie zastali adresata – mówi Anna Błaszczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta. - Interesanci umawiani są na konkretne godziny, mimo to często przychodzą do urzędu poza kolejnością.

Inni z zasady wolą spotkać się z urzędnikiem, niż zadzwonić do niego czy wysłać maila. Tym samym kolejka przed drzwiami rośnie, a urzędników w środku ubywa. - Jak informuje Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kalisza, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną może nieco wydłużyć się czas oczekiwania na sfinalizowanie spraw związanych z rejestracją pojazdów. Na 5 pracowników wydziału została nałożona kwarantanna – mówi Anna Błaszczyk. - Mimo ograniczonego zasobu kadrowego urzędnicy dokładają wszelkich starań, by obsługa mieszkańców przebiegała sprawnie. Wydział uruchomił dodatkowe numery telefonów, pod którymi można uzyskać niezbędne informacje dotyczące rejestracji pojazdów.

Urząd Miasta Kalisza zachęca interesantów do załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną i korzystania z paczkomatu. Dopełnienie niektórych formalności wymaga wizyty w magistracie, ale można umówić się na konkretną godzinę.

MIK, fot. AW

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/