Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 styczeń 2019 Godzina:
imieniny: Gilda, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Znamy „Honorowych Przyjaciół Kalisza” roku 2018

Pięć osób otrzyma w tym roku odznakę i tytuł „Honorowy Przyjaciel Kalisza”. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. przedstawiciele miast partnerskich.

Zarządzenie w tej sprawie podpisał w pierwszych dniach kwietnia prezydent miasta, Grzegorz Sapiński. W uznaniu zasług dla Kalisza tytuł „Honorowy Przyjaciel Kalisza” przyznany został: Françoise Caille, Jacques’owi Gobertowi, gen. Jackowi Kitlińskiemu, płk. Grzegorzowi Fedorowiczowi oraz Kazimierze Sitarz.

Odznaka „Honorowy Przyjaciel Kalisza” to jedna z miejskich godności, ustanowiona w 2010 r. Co roku przyznawana jest podczas obchodów Święta Miasta, obok tytułów: Honorowy Obywatel Miasta Kalisza, Zasłużony dla Miasta Kalisza i Nagrody Miasta Kalisza.

Listę Honorowych Przyjaciół w poprzednich lat można znaleźć tutaj.

Sylwetki uhonorowanych w 2018 r.

Françoise Caille

Pani Françoise Caille jest przewodniczącą Komitetu Hautmont – Kalisz, jednego z najstarszych we Francji stowarzyszeń partnerskich z Polską. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz współpracy Hautmont i Kalisza, jest siłą napędową kontaktów ze strony francuskiej.

Wraz z Komitetem brała udział między innymi w akcjach zbierania funduszy na zakup i transport leków dla Kalisza, prezentów dla podopiecznych kaliskiego domu dziecka, dwukrotnie zaprosiła i zorganizowała wakacyjny pobyt młodzieży z domu dziecka w domach członków Komitetu, zakupiła słowniki języka francuskiego dla uczniów III LO, pomogła w nawiązaniu współpracy pomiędzy III LO z Kalisza i szkołą z Maubeuge, była też inicjatorką nawiązania kontaktów pomiędzy kaliskim klubem piłki ręcznej i klubem z Dunkierki.

Jacques Gobert

Jacques Gobert od 2006 roku jest burmistrzem belgijskiego miasta La Louviere. Jego entuzjazm i determinacja są widoczne w La Louviere: w odnowie miasta, rozwoju gospodarczym, kulturalnym i sportowym. Pan Gobert na miarę możliwości wspiera też kontakty między Kaliszem i La Louviere – od prawie 20 lat kaliscy biegacze co roku uczestniczą tam w tradycyjnym biegu, od kilku lat natomiast biegacze z belgijskiego miasta biorą udział w Biegu Ptolemeusza. W minionych latach żywa była nasza współpraca w dziedzinie turystyki – kaliszanie kilkakrotnie byli obecni na targach turystycznych.

Również artyści z Kalisza mieli okazję prezentować swoją twórczość w partnerskim mieście, a studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego brali udział w międzynarodowym projekcie, w ramach którego stworzyli gigantyczną kukłę Fryderyka, reprezentującą nasze miasto. Każda wizyta kaliskich sportowców, artystów czy młodych ludzi oraz oficjalnych delegacji była życzliwie przyjmowana przez Jaques’ a Goberta.

Generał Jacek Kitliński

Generał Jacek Kitliński swoje życie zawodowe w całości poświęcił Służbie Więziennej. Pracę rozpoczął w roku 1993 jako młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. Przez lata przechodził przez kolejne szczeble kariery, by z dniem 30 stycznia 2015 roku objąć stanowisko dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu od 2014 roku jest współorganizatorem Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup. Dzięki uprzejmości generała Jacka Kitlińskiego infrastruktura placówki, a w szczególności baza noclegowa, jest udostępniana zawodnikom drużyn, sędziom i organizatorom, co zdecydowanie ułatwia organizację Turnieju – tak ważnego w kalendarzu imprez sportowych w Kaliszu.

Pułkownik Grzegorz Fedorowicz

Pułkownik Grzegorz Fedorowicz ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i studia podyplomowe na kierunku penitencjarystyka na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę rozpoczął 1 kwietnia 1993 r. na stanowisku młodszego wychowawcy w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Od dnia 1 marca 2000 r. pełnił służbę na stanowisku dyrektora Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej. 12 marca 2013 roku Minister Sprawiedliwości powołał pułkownika Grzegorza Fedorowicza na stanowisko dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu.

Pułkownik Grzegorz Fedorowicz, podobnie jak generał Jacek Kitliński, swoimi decyzjami wspomaga rozwój piłki ręcznej w Kaliszu. Dzięki jego przychylności osoby skupione wokół Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup korzystają z zasobów Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej.

Kazimiera Sitarz

Pani Kazimiera od lat 80. aktywnie włącza się we współpracę z francuskim miastem Hautmont. Towarzyszyła delegacjom podczas wyjazdów do Francji oraz wizyt gości z Hautmont w Kaliszu. Pomagała kaliskim przedsiębiorcom w nawiązywaniu relacji z firmami francuskimi w czasie regionalnych targów konsumpcyjnych. W roku 1989 przyczyniła się do odnowienia kontaktów między naszymi miastami, które z powodu różnorakich trudności i okresu „zimnej wojny” zostały przerwane na ponad 20 lat. Pielęgnuje więzi z partnerami nie tylko służbowo, ale też prywatnie, na stopie przyjacielskiej, niejednokrotnie podejmując delegacje w swoim domu. Jej otwartość i ogromne zaangażowanie doceniają również nasi francuscy partnerzy.

MIK, fot. arch.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Styczeń 2019

31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Ford Focus mk2 2009 rok

14.01.19
Sprzedam Forda Focusa kombi 1.6 diesel srebrny metalik 2009 przebieg 240 tys bez wkładu finansowego...

Najwyższej jakości kraty typu Mostostal,kraty wema,kraty pomostowe

19.01.19
Firma Sakostal oferuje Państwu najwyższej jakości: - kraty typu Mostostal , - kraty wema , - kraty...

Garaże blaszane 3x5 ocynk , Garaże drewnopodobne z profila

12.01.19
Zapewniamy montaż Gratis!! Transport w zależności od miejscowości, miasta itd Kontakt 788 406 208...

Kontroler jakości wyrobów

18.01.19
WSK „PZL - KALISZ” S. A. poszukuje pracownika na stanowisko kontroler jakości wyrobów. Oczekujemy...

Spotkam się Karolina 20 lat

18.01.19
Karolina 20 lat, pewna siebie kobieta od niedawna zaczęłam się spotykać... Nie uważam, że to coś...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany

W związku z wejściem w życie zmian w prawie ochrony danych osobowych i rozporządzenia unijnego RODO informujemy, że na naszej stronie www.faktykaliskie.pl, która należy do Grupy Multimedia Polska, używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty współpracujące z nami oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „przejdź do strony”. Kliknięcie opcji „przejdź do strony” jest automatycznie wyzwoleniem akceptacji powyższych zasad naszego regulaminu.

Informacje, które będą wykorzystywane:
Typ przeglądarki i jej ustawienia. Informacje o systemie operacyjnym urządzenia końcowego. Informacje o zainstalowanych plikach cookie. Informacje o innych identyfikatorach przypisanych do urządzenia końcowego. Adres IP, z którego urządzenie końcowe uzyskuje dostęp do strony internetowej klienta lub aplikacji mobilnej Informacje o aktywności użytkownika na urządzeniu końcowym, w tym o odwiedzanych stronach internetowych i wykorzystywanych aplikacjach mobilnych. Informacje o położeniu geograficznym urządzenia końcowego będą wykorzystywane.

Multimedia Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby niezbędne przetwarzanie Twoich danych osobowe było zgodne z przepisami prawa i nie naruszało Twoich podstawowych praw i wolności, w szczególności prawa do ochrony Twoich danych osobowych. Niniejsza Polityka Prywatności określa generalne zasady, według których przetwarzane są przez nas Twoje dane osobowe. Multimedia Polska S.A. pozyskuje Twoje dane bezpośrednio od Ciebie, ponadto ich powstanie może być skutkiem Twojej aktywności związanej ze korzystaniem przez Ciebie z naszych usług telekomunikacyjnych. W pewnych przypadkach, w ramach  prowadzonej przez Multimedia Polska S.A. działalności operacyjnej, dane dotyczące Twojej osoby mogą także być także pozyskiwane z innych źródeł. Przeczytaj uważnie zawarte w niniejszej Polityce zasady, aby zrozumieć jak i na jakich podstawach prawnych Multimedia Polska S.A. przetwarza Twoje dane osobowe. Jeśli w chwili czytania niniejszej Polityki jesteś naszym klientem musisz wiedzieć, że Twoje ewentualne żądanie zaprzestania przetwarzania Twoich danych osobowych nie spowoduje natychmiastowego zaprzestania przetwarzania i usunięcia  tych danych z zasobów informacyjnych Multimedia Polska S.A. Proces wygaszania przetwarzania Twoich danych będzie zgodny z przepisami obowiązującego prawa, a zasady tego wygaszania są zawarte w niniejszej Polityce.

Dane kontaktowe
Administrator danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (81-341), przy ulicy Tadeusza Wendy 7/9, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku, VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000238931, REGON: 190007345, NIP: 5861044881, kapitał zakładowy i łączna suma uiszczonych wkładów wynosi: 91.764.808,00 PLN Organ nadzoru ochrony danych osobowych
Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu i zakresu przetwarzania przez nas Twoich danych, bądź też  chcesz wnieść skargę na sposób obsługi Twojego wniosku lub żądania, informujemy Cię że właściwym organem nadzorczym w tym zakresie jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Kontakt w sprawie Twoich danych: w celu realizacji Twoich uprawnień, wyrażenia albo cofnięcia zgód oraz wnoszenia sprzeciwów, udaj się do Biura Obsługi Klienta, lub skontaktuj z infolinią pod numerem 244 244 244.