Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Samorząd

Znikną „zerowe” bilety za przejazdy autobusami

Osoby korzystające z bezpłatnych przejazdów autobusami KLA prawdopodobnie nie będą musiały pobierać biletów o nominale „0” i odznaczać przejazdów elektroniczną kartą. Pod głosowanie Rady Miejskiej poddana zostanie uchwała znosząca ten obowiązek. Powód: przedłużające się postoje autobusów na przystankach i kolejki do czytnika, niebezpieczne dla osób starszych.

Bilety „zerowe” były pomocne w monitorowaniu obsługi pasażerskiej KLA; dawały informację o liczbie osób korzystających z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, na podstawie której miasto mogło wyliczyć refundację kosztów dla przewoźnika. Dla samych pasażerów obowiązek ten powoduje jednak określone uciążliwości. - Odnotowano narastający problem przestojów autobusów na przystankach, związany z koniecznością  wydania przez kierowcę biletów potwierdzających uprawnienie do korzystania z bezpłatnego przejazdu. Dodatkowym utrudnieniem, a nawet zagrożeniem dla osób starszych, a także tych o ograniczonej zdolności ruchowej, jest  oczekiwanie w kolejce do „czytnika” kart magnetycznych. Jest to szczególnie dokuczliwe w szczytowych godzinach korzystania z komunikacji publicznej, czy też w czasie ruszania autobusu z przystanku – mówi Lidia Plajzer z Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Dlatego wypracowano projekt uchwały, która ma znieść obowiązek rejestrowania tej grupy pasażerów. - Podstawowym celem zmian w uchwale jest ograniczenie liczby biletów wydawanych przez kierowców autobusów. Poza wymienionymi wcześniej przesłankami, wpłynie ono korzystnie na poprawę punktualności oraz podniesienie standardów bezpieczeństwa w publicznym transporcie miejskim na terenie miasta Kalisza – mówi wiceprezydent Artur Kijewski. - Uchwała w proponowanym brzmieniu nie zmienia zakresu ani zasad przyznawania ulg i zwolnień. Zmodyfikowano jedynie zapisy dotyczące obowiązku potwierdzania przejazdu bezpłatnego w autobusie.

Realizacja uchwały nie wpłynie również na wysokość przyznawanej przewoźnikowi rekompensaty.

MIK, fot. arch.

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

3 kolumny P

R 5 P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany