Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

A lód coraz cieńszy… i coraz bardziej niebezpieczny

Wejście na zamarznięty zbiornik zawsze jest ryzykowne. Tym bardziej w czasie początkowej odwilży. Odważnych i pewnych siebie jednak nie brakuje. – Tyle mówi się, by nie wchodzić na zamarznięte jezioro, rzekę czy zalew. Tymczasem dziś w Szałem widziałem rozmawiających sobie niemal na połowie zbiornika wędkarzy – pisze do nas Mariusz.

Zalew w Szałem jeszcze kilka dni temu, gdy mróz trzymał się mocno, niemal cały skuty był lodem. Od dwóch dni aura się zmieniła. Temperatura w dzień dochodzi do kilku stopni na plusie, a do tego towarzyszy nam słońce. Grubość pokrywy lodu zalewu w Szałem robi się coraz cieńsza, a w niektórych miejscach całkowicie się stopiła. - Na tafli zbiornika w godzinach popołudniowych można było zobaczyć siedzącego sobie wędkarza rozmawiającego z kolegą. Zakazu wejścia na lód nie ma, ale takie zachowanie na pewno nie jest bezpieczne – pisze do nas, załączając na dowód zdjęcia, Mariusz.

Lód nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku i  ulega ciągłym zmianom, również dobowym, szczególnie przy tak sporym ociepleniu. Poruszanie się po nim bez odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.  

AG, fot. czytelnicy portalu faktykaliskie.pl: Mariusz, Mariusz

 

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany