Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

5-latek zaatakował przedszkolankę? Interweniowało pogotowie ratunkowe

Miał użyć słów „Ty kur**” i kopnąć kobietę w gardło. Do tego bulwersującego incydentu miało dojść w… przedszkolu. Poszkodowana to nauczycielka, a domniemany sprawca to 5-latek. Dyrekcja mówi o nieszczęśliwym wypadku i nie potwierdza, że padł wulgaryzm.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 czerwca w Publicznym Przedszkolu „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach. Jak podaje portal ostrow24.tv, który jako pierwszy opisał tę sprawę, dzieci bawiły się z nauczycielką (na dywanie – dop. aut.), gdy „nagle jeden z podopiecznych kopnął ją w krtań, mówiąc przy tym bardzo wulgarne słowa ‘Ty kur**’”. W efekcie do kobiety, która skarżyła się na duszności wezwane zostało pogotowie ratunkowe, a o sprawie jeszcze tego samego dnia powiadomiono rodziców dziecka. – Musieliśmy udzielić pierwszej pomocy nie tylko nauczycielce, ale psychologiczno - pedagogicznej również dla dziecka, bo było to dla niego traumatyczne zdarzenie – mówi Anna Walczak, dyrektorka przedszkola.

Incydent czy nieszczęśliwy wypadek?

Opis zdarzenia sugeruje, że 5-latek zaatakował nauczycielkę. Świadczy o tym chociażby rzekomo użyty wulgaryzm. - Jeżeli dziecko użyło takiego słowa, to nie jest to ani jego wina, ani nikogo z otoczenia, ponieważ dzieci powtarzają najróżniejsze słowa. Z tym się spotykamy bardzo często. Nie jest to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach, gdzie dzieci są osłuchane z takim słownictwem – cytuje Annę Walczak portal ostrow24.tv.

W rozmowie z naszym portalem dyrektorka nie potwierdza, że padł wulgaryzm. Nie chce też mówić o incydencie, lecz o nieszczęśliwym wypadku. - Dlatego nieszczęśliwy wypadek, że nie mogliśmy tego przewidzieć, nie mogliśmy temu zapobiec. Jeden z chłopców - tak podawał tamten portal, że kopnął, uderzył - w każdym razie została nauczycielka poszkodowana, a w jakich to było okolicznościach to trwa nasze postępowanie powypadkowe, jest powołany zespół – mówi portalowi faktykaliskie.pl Anna Walczak. Zapytana o rzekomy wulgaryzm odpowiada:  - Nie mam takiej wiedzy. Myślę, że będę miała wiedzę, jak skończy się nasze postępowanie wewnętrzne powypadkowe – dodaje dyrektorka.

W klasie, oprócz dzieci przedszkolanki, przebywała wówczas także pomoc nauczyciela. Do przedszkola "Jarzębinka" w Nowych Skalmierzycach uczęszcza 245 dzieci.

MIK, źródło: ostrow24.tv, fot. pixabay.com

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany