sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Autobusy z imionami. Ostrowskie elektryki ochrzczone

Mają nie tylko numery rejestracyjne i oznaczenia linii, ale też imiona. Nazwy ostrowskich autobusów elektrycznych wymyślili sami pasażerowie, którzy zgłosili ponad 170 propozycji, a z tych wybrano 10. Dokładnie tyle, ile ekologicznych pojazdów jest w mieście.

Imiona wybrano takie, które opisują charakter ekologicznych autobusów, a równocześnie są zabawne i z polotem. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 170 propozycji nadania imion elektrykom, a pomysły były od oryginalnych po swojskie. Komisja wybrała 20 najciekawszych i poddała je ocenie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy w głosowaniu wybrali 10: Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek.

Nazwy zostaną umieszczone na autobusy o numerach od 291 do 294 oraz od 300 do 305. A pomysłodawcy tych właśnie imion dostaną od MZK upominki.

Elektryczne autobusy w Ostrowie Wielkopolskim zasilane są prądem wytworzonym przez Miejski Zakład Ciepłowniczy. Pierwsze takie pojazdy na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyjechały zimą 2017 roku WIĘCEJ. W ubiegłym roku MZK kupił sześć kolejnych bezemisyjnych autobusów, które w mieście pojawiły się w tym roku. Kosztowały nieco ponad 16 milionów złotych.

AW, zdjęcie UM w Ostrowie Wielkopolskim

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz