Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 marzec 2018 Godzina:
imieniny: Pelagia, Zbisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Brak prywatności w kaliskiej policji?

- Opowiadałam o swoich problemach rodzinnych, a mojej rozmowie przysłuchiwało się trzech obcych mężczyzn – pisze do nas Natalia, która musiała odwiedzić kaliską policję. Kaliszanka zwraca uwagę na, jej zdaniem, brak prywatności w pierwszym kontakcie z policją. Osoba zgłaszająca ewentualne przestępstwo, musi o nim opowiadać w obecności całkiem obcych ludzi, którzy w tym samym pomieszczeniu oczekują na przyjęcie przez funkcjonariusza.

To niewielkie pomieszczenie, to tak zwane biuro przepustek Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. To tutaj następuje pierwszy kontakt z pracownikiem komendy.  Zgłoszenie przestępstwa zawsze jest dużą traumą dla zgłaszającego, do tego dochodzi kolejny stres związany z warunkami spotkania w komendzie. – Byłam na komendzie z nastoletnią córką, zgłaszałam sprawę związaną z moim mężem i ojcem mojej córki. To bardzo bolesna sprawa, o której nie chcę mówić. Musiałam jednak to zgłosić. Podeszłam do okienka, pan mnie zapytał w jakiej sprawie. Zadawał mi dużo pytań. Obok, nie dalej niż 3 metry siedziało trzech mężczyzn. Wsłuchiwali się w naszą rozmowę. To było bardzo krępujące. Zero intymności. Po kilku minutach takiego „wywiadu” człowiek z okienka poinformował jakiegoś policjanta o mojej sprawie, a mi kazał czekać. – opowiada nam Natalia.

Tzw. okienko, za którym dyżuruje pracownik komendy nie jest w żaden sposób odgrodzone od poczekalni, w której interesanci oczekują na spotkanie z policjantem. W praktyce wszyscy obecni w pomieszczeniu słyszą kto i w jakiej sprawie przychodzi.

Policja wyjaśnia, że w biurze przepustek nie odbywają się przesłuchania, a osoba, która tam dyżuruje jest pracownikiem cywilnym a nie policjantem. W związku z tym nie trzeba mu opowiadać ze szczegółami o sprawie, w której się przychodzi. - Pragnę zapewnić, że każda osoba, która informuje pracownika biura przepustek o tym, że sprawa, z którą się zgłosiła ma charakter „delikatny” zostaje rozpytana o szczegóły zdarzenia bezpośrednio w pomieszczeniach służbowych policjanta pełniącego tego dnia dyżur zgłoszeniowy, a nie na terenie poczekalni.  – mówi Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

W rzeczywistości jednak wiele osób, często świadomie i z własnej woli ze szczegółami opowiadają o swojej sprawie pracownikowi za okienkiem. Dyżurujący nie ma specjalistycznego wykształcenia np. z psychologii czy prawa, bo ma jedynie zaanonsować nasze przyjście funkcjonariuszowi policji. 

W kaliskiej komendzie procedura przyjmowania interesantów jest zgodna z prawem i wewnętrznymi przepisami policji. Wiele komend w kraju ma jednak rozdzieloną przestrzeń poczekalni od dyżurki.

MS, fot. autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Marzec 2018

26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut KALISZ ! Najlepsze ceny!

21.03.18
Skup, sprzedaż, zamiana aut, Złomowanie pojazdów Najlepsze ceny, Wycena przez telefon,...

Obrazy na zamówienie Milena Olesinska

22.03.18
Szanowni Państwo; od wielu lat zajmuję się zawodowo malarstwem .Oferuję Państwu obrazy olejne o...

Zainwestuj swoje oszczędności za 10% prowizji rocznie.

16.03.18
Zainwestuj w ciekawy projekt inwestycyjny. Umowa notarialna. Zabezpieczenie na udziałach firmy....
Polecane

Zatrudnimy Kierownika Zmiany

22.03.18
MTM Industries Sp. z o.o. producent samochodowych i domowych odświeżaczy powietrza, właściciel...
Polecane

izolacja pianką,Ocieplenie poddasza,Natrysk pianki, Klaisz,Turek,Ostrów

21.03.18
Izomedia: Oferujemy izolacje, ocieplenia wykonane natryskiem pianą poliuretanową.-KontakT:...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany