sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Budynek „Polikliniki” zostanie wyburzony. Co dalej z przychodnią i jej pacjentami?

Komenda przy Kordeckiego będzie rozbudowana, dlatego budynek „Polikliniki” zostanie wyburzony. – A co z przychodnią, co z nami? – dopytują skonsternowani pacjenci, którzy o planach policji przeczytali na naszym portalu.

O tym, co czeka budynek „Polikliniki” napisaliśmy 23 listopada. Przypomnijmy, że teren zagospodarowany zostanie na potrzeby kaliskiej policji. Do końca przyszłego roku powstaną tu m.in. parking, garaże i myjnia samochodowa.

Wiadomość o wyburzeniu „Polikliniki” zaskoczyła leczących się tam pacjentów. – Co dalej z przychodnią, co z nami? – dopytują skonsternowani. Jak ustalił portal faktykaliskie.pl przychodnia będzie funkcjonować przy Kordeckiego jeszcze do końca roku, a następnie zmieni lokalizację na ul. Kwiatową 1. - Jeżeli chodzi o podstawową opiekę zdrowotną to chcielibyśmy do końca roku funkcjonować w starym budynku, a od 2 stycznia przy ul. Kwiatowej, natomiast resztę poradni sukcesywnie chcemy do końca stycznia przeprowadzić. Możliwe, że ze względu na ograniczenia lokalowe nie będą to wszystkie poradnie specjalistyczne, ale to się wyjaśni do połowy grudnia - mówi Sebastian Wcisłek z NZOZ „Poliklinika”. - Obecnie trwają negocjacje co do liczby pomieszczeń. Prawdopodobnie zajmiemy całe II piętro w starym skrzydle budynku przy ul. Kwiatowej 1.

Okazuje się przy tym, że decyzja o szybkim wyburzeniu „Polikliniki” zaskoczyła nie tylko pacjentów, ale także najemców budynku. – Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu długo utrzymywała nas w przekonaniu, że jeszcze chwilkę będziemy tu funkcjonować. Nawet latem pozwolili nam wyremontować część gabinetów i pomieszczeń popolicyjnych, ponieważ cała policja wyprowadziła się do nowej komendy. Przeprowadziliśmy ten remont i niestety w październiku dostaliśmy dokumenty, że wciągu 3 miesięcy musimy się wyprowadzić, bo zmieniła się koncepcja i wizja – zdradza Sebastian Wcisłek.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Poliklinika" jest przychodnią świadczącą usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki medycznej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W placówce świadczenia udzielane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ubezpieczeń dodatkowych i odpłatnie. W przychodni znajdują się: laboratorium, punkt szczepień, pracownia RTG, USG, EKG wysiłkowego oraz gabinet medycyny pracy.

MIK, AG, fot. JF

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz