Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 luty 2018 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Dla kogo trafi Szlachetna Paczka?

To niesienie mądrej pomocy i impuls do zmiany na lepsze. W Kaliszu ruszyła piąta edycja Szlachetnej Paczki. Wolontariusze tworzą bazę rodzin, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji i określają ich potrzeby. Koordynatorzy Szlachetnej Paczki zachęcają, by osoby chore, niepełnosprawne, biedne, samotne nie bały się wyjść z cienia i poprosić o wsparcie.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Jej wolontariusze mają dotrzeć do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. – Otrzymują ją osoby w trudnych sytuacjach, np. osoby z niepełnosprawnością w rodzinie, osoby starsze i samotne, które nie mają na kogo liczyć, osoby, które zostały dotknięte nieszczęśliwym wypadkiem, pożarem - mówi Krzysztof Dominikowski - Lider Rejonu Kalisz Północ.

Czasem świat wali się ludziom w jedną chwilę. Wówczas szlachetna paczka jest iskierką nadziei na lepsze jutro. - Pojechaliśmy raz na mieszkanie, gdzie naprawdę życiowa tragedia, zmarł mąż, firma dobrze prosperująca upadła, standard rodziny był dość wysoki zanim była tragedia. Przyjechaliśmy z ładna paczką i nagle to dziecko na łóżko wchodzi i mówi: wyście mi chyba okradli Świętego Mikołaja – wspomina Urszula Barabasz, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Pomoc czeka również na tych, którzy zaczynają dopiero samodzielne życie albo odbudowują je na nowo. Mogą to być zwłaszcza: absolwenci Domów Dziecka, studenci, którzy starają się utrzymać i uczyć (a nie mogą liczyć na wsparcie rodziny). Paczka może pomagać także tym, którzy wychodzą z życiowego kryzysu, jak np. uzależnienie,. - Jeżeli są jakieś instytucje, które chcą zgłosić takie rodziny albo osoby prywatne, która znają rodziny  trudnej sytuacji to prosimy o kontakt – mówi Krzysztof Dominikowski.

Lista rodzin z Kalisza zakwalifikowanych do akcji wraz z ich potrzebami będzie tworzona do końca października. Z tej bazy darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę, której chcą pomóc.- Po wyborze rodziny z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz i dalej to on prowadzi go przez wszystkie etapy przygotowania paczki.

Żywność, środki czystości, chemia gospodarcza, odzież, opał, sprzęt AGD – te rzeczy najczęściej składają się na „Szlachetną paczkę”. Ale zdarzają się potrzeby, których nie da się spakować do kartonów - jak np. zasponsorowanie kursu fryzjerstwa czy remont łazienki.

Podczas ubiegłorocznej edycji paczki przygotowano dla 59 rodzin.

AG, fot. arch.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Luty 2018

29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI

21.02.18
Sprzedam Opel Astra G 2.0 DI 16V, moc 82KM, rozrząd na łancuchu, zalany olejem 10W40, rok 1999,...

PŁACĘ gotówką za ---- ANTYKI / STAROCIE ---- KUPUJĘ - R Ó Ż N O Ś C I

20.02.18
Z A D Z W O Ń - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - PŁACĘ GOTÓWKĄ ! Jeśli sprzedajesz, albo...

WYNAJMĘ BIURA- ul. Obozowa

21.02.18
Wynajmę 6 niezależnych biur, łączna pow.100m2. Parter, świeżo po remoncie, niezależne wejście....
Polecane

Rejestratorkę zatrudni Przychodnia w Kaliszu.

16.02.18
Rejestratorkę zatrudni Przychodnia Multimed w Kaliszu, ul. Majkowska 13A. CV prosimy wysyłać na...
Polecane

Domki letniskowe HOLIDAY Ustronie Morskie . WAKACJE 2018

05.02.18
apraszamy Państwa do domków letniskowych "HOLIDAY" położonych w Ustroniu Morskim....
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 661 297 793
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany