Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 11 grudzień 2017 Godzina:
imieniny: Julia, Waldemar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Dla kogo trafi Szlachetna Paczka?

To niesienie mądrej pomocy i impuls do zmiany na lepsze. W Kaliszu ruszyła piąta edycja Szlachetnej Paczki. Wolontariusze tworzą bazę rodzin, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji i określają ich potrzeby. Koordynatorzy Szlachetnej Paczki zachęcają, by osoby chore, niepełnosprawne, biedne, samotne nie bały się wyjść z cienia i poprosić o wsparcie.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Jej wolontariusze mają dotrzeć do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. – Otrzymują ją osoby w trudnych sytuacjach, np. osoby z niepełnosprawnością w rodzinie, osoby starsze i samotne, które nie mają na kogo liczyć, osoby, które zostały dotknięte nieszczęśliwym wypadkiem, pożarem - mówi Krzysztof Dominikowski - Lider Rejonu Kalisz Północ.

Czasem świat wali się ludziom w jedną chwilę. Wówczas szlachetna paczka jest iskierką nadziei na lepsze jutro. - Pojechaliśmy raz na mieszkanie, gdzie naprawdę życiowa tragedia, zmarł mąż, firma dobrze prosperująca upadła, standard rodziny był dość wysoki zanim była tragedia. Przyjechaliśmy z ładna paczką i nagle to dziecko na łóżko wchodzi i mówi: wyście mi chyba okradli Świętego Mikołaja – wspomina Urszula Barabasz, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Pomoc czeka również na tych, którzy zaczynają dopiero samodzielne życie albo odbudowują je na nowo. Mogą to być zwłaszcza: absolwenci Domów Dziecka, studenci, którzy starają się utrzymać i uczyć (a nie mogą liczyć na wsparcie rodziny). Paczka może pomagać także tym, którzy wychodzą z życiowego kryzysu, jak np. uzależnienie,. - Jeżeli są jakieś instytucje, które chcą zgłosić takie rodziny albo osoby prywatne, która znają rodziny  trudnej sytuacji to prosimy o kontakt – mówi Krzysztof Dominikowski.

Lista rodzin z Kalisza zakwalifikowanych do akcji wraz z ich potrzebami będzie tworzona do końca października. Z tej bazy darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę, której chcą pomóc.- Po wyborze rodziny z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz i dalej to on prowadzi go przez wszystkie etapy przygotowania paczki.

Żywność, środki czystości, chemia gospodarcza, odzież, opał, sprzęt AGD – te rzeczy najczęściej składają się na „Szlachetną paczkę”. Ale zdarzają się potrzeby, których nie da się spakować do kartonów - jak np. zasponsorowanie kursu fryzjerstwa czy remont łazienki.

Podczas ubiegłorocznej edycji paczki przygotowano dla 59 rodzin.

AG, fot. arch.

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Grudzień 2017

27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy w Kaliszu powinna powstać strzelnica otwarta dla wszystkich?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Seat Ibiza 5drzwi 1.4benzyna 2006/2007

09.12.17
Witam Posiadam na sprzedaż bardzo ładnie utrzymaną Ibizę. Więcej informacji:...

KUPIE stare odznaczenia,medale, orzełki

09.12.17
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki itp.: polskie,...

SPRZEDAM MIESZKANIE 80M2- OSIEDLE DOBRZEC

08.12.17
<p>Sprzedam mieszkanie własnościowe 80m2 w bloku z cegły,kuchnia z jadalnią, duże pokoje,...
Polecane

serwisant maszyn

05.12.17
FHU MIWA, przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym, w związku z rozwojem firmy,...
Polecane

Remontowe usługi

03.12.17
Prowadzimy działalność w zakresie remontów oraz wykańczania wnętrz: - malowanie - szpachlowanie -...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany