Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 wrzesień 2017 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Kleofas

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Yjusk

Top Baner P

Top 900 x 200

Społeczne

Dyktatura, Goebbels, Stalin. Mocne słowa na proteście KOD. Może być „niebezpiecznie” WIDEO

Tak ostrych słów nie było jeszcze chyba na żadnej demonstracji Komitetu Obrony Demokracji. Działacze kaliskiego KOD spotkali się przed Sądem Okręgowym, by obwieścić, że „na naszych oczach wali się demokracja i praworządność w Polsce. Dyktatura pokazuje swoją ohydną twarz, twarz zawłaszczania”. – słyszeliśmy podczas manifestacji. Protestujący zmiany autorstwa posłów PiS w ustroju sądownictwa porównali do metod działania Goebbelsa i Stalina. Wokół gmachu sądu utworzono też łańcuch światła i czystych intencji, który ma symbolizować troskę o sądownictwo i obronę wartości związanych z obecną trzecią władzą.

Dziesiątki kaliszan ze zniczami i świecami w ręku.-  To światło ma symbolizować obronę prawa do wolności i niezawisłości sądów od polityków, a już na pewno od PiS-u. – powiedział Michał Witkowski z kaliskiego KOD-u.

Witkowski zapowiadał, że walka o obronę sądów nie będzie łatwa, że może być niebezpiecznie, ale wolni ludzie nie pozwolą sobie zabrać tego, co najważniejsze: wolność, równość, demokracja- skandował lider kaliskiego KOD.

Po zaśpiewaniu Hymnu Narodowego i kilku krótkich przemówieniach, zgromadzeniu utworzyli żywy sznur wokół gmachu sądu, trzymając ze sobą światło. Michał Witkowski przypomniał też, że prawdopodobnie 4 sierpnia w kaliskim Szczypiornie pojawi się prezydent Andrzej Duda. Witkowski zapowiedział, że będzie tam też KOD, by przekonać prezydenta do zawetowania ustaw dotyczących zmian w sądownictwie.

MS, fot. i wideo: autor

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Banner srodek P

Kategorie -zakładki

R 5 P

3 kolumny P

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany