Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 listopad 2017 Godzina:
imieniny: Feliks,

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Galeria w banku? ZDJĘCIA

Nowa dyrektor Galerii im. Jana Tarasina marzy o zmianie lokalizacji. I wcale nie myśli, jak jej poprzedniczka, o przeniesieniu placówki na dworzec PKP. Upatrzyła sobie inne miejsce, ale jak mówi bój o realizację pomysłu będzie wymagać wsparcia. Dlatego chce powołać fundację na rzecz rozwoju galerii.

Dawna galeria BWA kilka razy zmieniała lokalizację. Przez długie lata funkcjonowała w budynku przy Nowym Świecie. Później została przeniesiona do wybudowanego pod koniec XVIII wieku przez Antoniego Bajera, domu z kolumnami przy pl. Św. Józefa. Ciekawostką jest, że okazała kamienica była siedzibą loży masońskiej. Już w XXI wieku przeniosła się na druga stronę ulicy do budynku, w którym mieści się Starostwo Powiatowe. 

Kilka lat temu pojawił się pomysł, by galerię ponownie przenieść. Na remontowany dworzec PKP. Idea tej lokalizacji umarła kilka miesięcy temu, ale nowa dyrektor nadal chce, by instytucja, której od 2010 roku patronem jest Jana Tarasin, znalazła nowe miejsce. Jedno ma nawet upatrzone. - Jest to budynek banku narodowego znajdujący się przy teatrze – zdradziła Joanna Dudek, dyrektor Galerii im. Jana Tarasina. - Jest to doskonała lokalizacja na trakcie, po którym kaliszanie często spacerują. Jest to przestrzeń zamknięta, więc idealna do wszystkich warsztatów z dziećmi i innych działań wymagających zabezpieczenia. Do tego mamy ogromne płoty do promocji i reklamy. Wiemy, że na ten moment o budynek stara się też inny ważny podmiot w naszym mieście.

Joanna Dudek, dyrektor Galerii im. Jana Tarasina

Budynek Banku Gospodarstwa Krajowego od dawna chce kupić Miasto. I przenieść tam Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka. Dlatego Joanna Dudek wie, że przekonanie do swojego pomysłu władz miasta może być niełatwym wyzwaniem. – Chcemy uświadomić potrzebę rozwoju naszej galerii – mówi Joanna Dudek. - Mam wrażenie, że w naszym mieście zadbano o świat muzyki, budując salę koncertową  dla filharmonii. Teraz idzie duży grant na rozbudowę stadionu. W przyszłości warto byłoby zadbać o środowisko kaliskich artystów.

Które, jak dodaje,  jest całkiem spore i w najbliższych miesiącach będzie można się o tym przekonać. A ze względu na warunki, jakie ma galeria najczęściej przestrzeni dla swojej twórczości szukają poza rodzinnym miastem. Dyrektor „Tarasina” chce powołać fundację, która pomoże jej m.in. w forsowaniu pomysłu przeniesienia placówki do dawnej siedziby Banku Gospodarstwa Krajowego.

AW, zdjęcia autor

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

R 3

R 4

poziomy 3

Kalendarz P

Listopad 2017

30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

Czy uprawiasz sport?

Głosuj Zobacz wyniki

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

Polecane

Skup Aut ! Skarszewska 26 ! Kalisz !

14.11.17
Skupujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy CAŁE I USZKODZONE, Angliki Bez opłat i prawa do...
Polecane

Skup Aut. Najlepsze ceny. Dojazd lawetą !

14.11.17
Skup aut, złomowanie . Najlepsze ceny, Wycena przez telefon, Profesjonalne podejście do klienta,...
Polecane

Dom jednorodzinny

17.11.17
Sprzedam dom pow.150 m2, działka 440m2 ,ogrzewanie gazowe , dobra lokalizacja.
Polecane

Orlen Morawin k. Cekowa

20.11.17
Nie przegap okazji i dołącz do naszego zespołu - poszukujemy kandydatów na stanowiska Pracownik...
Polecane

Pożyczki gotówkowe

12.11.17
Pożyczki pozabankowe, dla osób pracujących, emerytów i rencistów, rolników oraz przedsiębiorców, od...
Dodaj ogłoszenie

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany