sas_idmnet.cmd.push(function() {sas_idmnet.placementsList(['top_1','side_1','sky_left','side_bottom','bottom_0','bottom_1','prg_inside_top','prg_inside_middle','m_bottom_1','m_inside_top','m_top_1','inside_1','inside_2','m_inside_1','m_inside_2','inside_1_wide','inside_2_article','m_inside_2_article','m_inside_3_article','m_inside_4_article','inside_3_article','inside_4_article','inside_5_article','side_2','side_3']);});

Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 styczeń 2021 Godzina:
imieniny: Rajmunda, Klemens

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Jest decyzja w sprawie stoków narciarskich!

„Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę” napisał dziś rano na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Jeszcze w niedzielę Jarosław Gowin na antenie Polsat News zapowiadał, że branża turystyczna, hotelarska, a także wyciągi narciarskie pozostaną zamknięte. To skutek zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego ws. tzw. 100 dni solidarności.

W związku z ostrym sprzeciwem branży narciarskiej, w poniedziałek odbyło się spotkanie jej przedstawicieli z kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT). Jak powiedział Jarosław Gowin, cytowany w komunikacie resortu, "w tym sezonie chcemy, żeby stoki, wyciągi narciarskie były dostępne", przy zachowaniu określonych zasad sanitarnych. Dziś poinformował, że decyzja w tej sprawie zapadła. „Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę” napisał dziś rano na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Mimo wszystko ten sezon dla branży narciarskiej będzie inny niż dotychczasowe. Przypomnijmy, że co najmniej do 27 grudnia zamknięte pozostaną m.in. hotele i gastronomia (pozostaną tylko usługi "z dowozewm" i "na wynos"). Rząd „odwołał” także ferie - przerwa w nauce nastąpi w tym samym momencie dla całego kraju tj. od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe, ponieważ dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

MIK, fot. Twitter/Jarosław Gowin

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz