Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 kwiecień 2018 Godzina:
imieniny: Marzena, Artemon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top 3

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Jest koncepcja budowy nowego więzienia w Kaliszu

Jego budowa została zapowiedziana przez samego wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego. Przez kilka miesięcy instytucje odpowiedzialne za ten proces milczały. Zaczęły powstawać wątpliwości, czy nowy zakład karny rzeczywiście powstanie w Kaliszu. Teraz jednak wiadomo, że inwestycja jest przygotowywana – trwa kompletowanie potrzebnej dokumentacji.

Jak poinformowała nas mjr Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej - biuro architektoniczne przekazało koncepcję budowy i zagospodarowania terenu nowej jednostki na wydzielonym terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Opracowanie to zawiera wszelkie niezbędne dokumenty do złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy.

Koncepcja budowy zakładu karnego określa planowaną funkcję i charakterystykę planowanej zabudowy, sposób zagospodarowania terenu (budynki, budowle, obiekty małej architektury), obsługę komunikacyjną terenu, przewidywane zapotrzebowanie w media wraz z uzgodnieniem sposobu ich przyłączenia z dostawcami i ich wielkościami, charakterystykę parametrów technicznych inwestycji (źródła hałasu, zanieczyszczeń, ochrona przeciwpożarowa).

Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu złożył stosowny wniosek o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy w Urzędzie Miasta Kalisza w Wydziale Budownictwa, Urbanistyki i Architektury. Pozwoli to na wydzielenie działki pod budowę nowej jednostki. OISW w Poznaniu obecnie przygotowuje specyfikację przetargową na potrzeby zamówienia dokumentacji projektowej inwestycji.

Kiedy na teren ośrodka w Szczypiornie wkroczą robotnicy? - Rozpoczęcie prac będzie możliwe po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń – odpowiada mjr Elżbieta Krakowska.

- Nowy zakład, który tutaj powstanie, będzie mógł pomieścić od 250 aż po prawie 300 skazanych. Dodatkowo będzie wyjątkowo nowoczesny. Będzie spełniał normy europejskie, normy bezpieczeństwa i wkomponuje się w ten wspaniały ośrodek szkolenia – mówił wiceminister Patryk Jaki podczas wizyty w Kaliszu w grudniu minionego roku. Koszty inwestycji szacowane są na 18 mln złotych. Budowę ma trwać 2 lata. – Jak zamkniemy tę inwestycję  w 2018 roku to będziemy bardzo zadowoleni – wyjaśniał wówczas Jaki. Jak podkreślał wiceminister, większość funkcjonariuszy, którzy pracowali w zakładzie karnym przy Łódzkiej, a zostali przeniesieni do innych jednostek na terenie województwa, najpewniej wróci do pracy w Kaliszu, w nowym więzieniu.

AG, fot. archiwum

poziomy 1

Slaider podstrony

poziomy 2

Kategorie P

3R

4R

poziomy 3

Kalendarz P

Kwiecień 2018

26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • Na dziś nie ma jeszcze wpisanych żadnych wydarzeń. Sprawdź kolejne terminy, a jeśli dziś dzieje się coś interesującego, napisz o tym do nas na:

Najnowsze ankiety

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Poziomy 4

Ogloszenia Podstrony

poziomy 5

Redakcja portalu

www.faktykaliskie.pl
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 785 204 665
e-mail:

Redaktor portalu
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Magazyn Miejski
ul. Wrocławska 53-57, Kalisz
tel. 62 598 47 81
e-mail:

Kierownik redakcji
Marcin Spętany